46 elke gemeente gebruikelijk is of door den kerkeraad voeg zaamst geoordeeld zal worden, te zamen zullen uitmaken eene kommissie, aan welke het opzigt over de kerk en pastorij, de zorg voor het jaarlijksch onderhoud derzelve en het regelen van de kosten van den eeredienst, bij zooverre die voor reke ning der Hervormde gemeenten gelaten zijn, zal zijn toe vertrouwd en opgedragen, ,,2°. deze kommissie zal, bij zooverre dit nog niet geschied mogt zijn, hare werkzaamheden dadelijk aanvangen met het opmaken en zamenstellen van een staat of begrooting van alle de lasten voor het thans ioopend dienstjaar, den achterstand daaronder begrepen, en voorts van eenen gelijken staat of begrootinge der behoeften van het dienstjaar 1816, ,,3°. voor de volgende jaren zal zoodanig een staat of be grooting met den eersten September in gereedheid gebragt en vóór den 15en dier maand aan de consistoriale vergaderingen respectievelijk toegewezen moeten worden, .,4°. het bedrag van den gemelden staat over elk jaar af zonderlijk zal door de kommissie onder de Hervormde inge zetenen, ledematen en andere, zoo die in de personele en mobiliaire belasting zijn aangeslagen als die inwonende of dienstbaar zijnde nogtans uit hun handwerk, bedrijf, neering of dienstloon voor of in hunnen stand toereikende middelen van bestaan en onderhoud kunnen geacht worden te ontleenen, omgesteld en verdeeld worden, ,.5°. het onderling of betrekkelijk vermogen der belastbaren zal zoo veel mogelijk tot grondslag en maatstaf dezer verdee ling verstrekken moeten. Door dit vermogen verstaat men niet slechts eigene goederen en de inkomsten, die dezelve op leveren, maar ook de voordeelen of opbreng van iemands be drijf, handwerk, neering of handel voortkomende en daaraan gewoonlijk verbonden, ,,6°. de kommissie hare hoofdwerkzaamheden, dusver om schreven, geëindigd hebbende onderwerpt de zamengestelde begrootinge en de opgemaakte verdeeling van het bedrag der- zelve aan het onderzoek van den plaatselijken kerkeraad, welke beide deze stukken aan de consistoriale vergadering,

Archief | 1939 | | pagina 102