47 waaronder de gemeente behoort, of wel aan de moderatoren 1 derzelve vergadering overzendt, met bijvoeging van alle zoo danige aanmerkingen en inlichtingen als noodig en dienstig geoordeeld mogten worden, „7°. de consistoriale vergadering keurt beide de gemeldde stukken goed of deelt aan den kerkenraad mede de redenen, welke zij oordeelt zich tegen deze goedkeuring te verzetten, teneinde dezelve door de noodige veranderingen weggenomen of anderzins opgelost mogen worden, ,,8°. de staat van verdeeling goedgekeurd zijnde wordt hiervan aan de gemeente berigt gegeven met aankondiging van den dag, op welken de kommissie of eenige leden uit dezelve in de consistorie vaceren zullen om aan een ieder des begerende zijn aandeel bekend te maken en alle bezwaren van overschatting als anders, mondeling of schriftelijk voor te stellen, aan te horen, te overwegen en over te nemen, ,,9°. deze aankondiging zal geschieden door den voorlezer des Zondags vóór of na de gewone godsdienstoefening tzij vóór of na den middag, „10°. de kommissie, de gegrondheid van eenig voorgesteld bezwaar erkennende, maakt zelve in den eersten aanslag al- zulke verandering als zij billijk oordeelt. Het tegendeel plaats hebbende renvoyeert zij den reclamant tot den plaatselijken kerkenraad en, bijzooverre ook deze het ingebragte bezwaar niet gegrond bevindt, staat het aan den reclamant vrij zich op de consistoriale vergadering te beroepen en van dezelve definitive uitspraak te vorderen, ,.11°. de plaatselijke kerkenraad en verdere leden der kom missie, hiervoren omschreven, stellen aan de consistoriale ver gadering, waaronder zij ressorteren, een drietal personen voor, aan welke zij oordeelen dat het inzamelen en uitreiken der om te stellen (gelden) met volkomen gerustheid kan worden toevertrouwd. De consistoriale vergadering benoemt daaruit eenen ontvanger en voorziet denzelven van de noodige com missie, 1d.i. den president, secretaris en penningmeester.

Archief | 1939 | | pagina 103