49 't getal der belastbaren te behooren, zoodanige voorzieningen en dwangmiddelen voor te schrijven als zij overeenkomstig de bedoeling van het Hoog Bestuur zal oordeelen te behooren, ,,17°. en zal van het tegenwoordige besluit afschrift door elke consistoriale vergadering aan de plaatselijke kerkenraden, welke respectivelijk onder dezelve gehooren en daarin gere kend kunnen worden betrokken te zijn, worden toegezonden met aanschrijvinge om aan hetzelve op de voegzaamste wijze de noodige publiciteit te geven en hetzelve te achtervolgen, tegelijk met uitnoodiging aan de onderscheidene leeraren om door opwekkende vermaningen mede te werken teneinde het zelve de bedoelde uitwerking erlange en alle tegenkantinge en wederstre vinge voorgekomen moge worden. „Aldus beraamd en vastgesteld bij de consistoriale vergade ring van IJzendijke in hare zitting van den Óen November 1815 en bij de moderatoren der consistoriale vergadering van Sluis, na voorafgaande mededeeling aan en goedkeuring van der- zelver medeleden, den 6 December 1815 1 Toen de consistoriale vergaderingen van IJzendijke en Sluis dat besluit riamen waren hunne dagen reeds geteld. In de organisatie van het bestuur der Hervormde kerken in Neder land, gelijk z j bij het Algemeen Reglement van 7 Januari 1816 door Koning Willem I werd vastgesteld, was voor de drie consistoriale kerken van Staats-Vlaanderen geen plaats meer. Den 20 Maart 1816 hield die van Sluis haar laatste bijeen komst. Nadat zij de jaarlijksche rekeningen van de kerkelijke goederen van Aardenburg, Oostburg en Sluis finaal had af gesloten, „verklaarde de praeses de vergadering voor ont bonden en eindigde de tegenwoordige zitting na eene korte vriendelijke aanspraak en afscheidsrede met het gebruikelijke gebed" 2 1) Acta als voren, 6 Dec. 1815. 2) Acta als voren, 20 Maart 1816. Archief 1939 3

Archief | 1939 | | pagina 105