V bestonden uit een aantal foto's, deels geschonken door den heer P. de Bruijne, deels aangekocht. Van bijzonder gebruik der verzameling kan geen melding worden gemaakt". De conservator der geschiedkundige voorwer pen en zeldzaamheden deelt mede „Bij dezen heb ik het genoegen U het lijstje te zenden der aanwinsten van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Een ouderwetse ploeg en een stroosnijbak, in bruikleen van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Goes. Een knoop, République Frangaise, gevonden aan de weg Domburg—r-Westkapelle. Twee knopen, gevonden te Oostkapelle aan het strand tussen de paalhoofden 41 en 42, geschonken door den heer C. Klopmeijer te Domburg. Een degenstok, geschonken door den heer J. C. Bouwens te Middelburg. Een ouderwetse kinderwagen, geschonken door den heer C. Jobse te Biggekerke. Een pletmolen, enige stalen van passementwerk, een bor duurraam, een paar houten weegschalen, een gewichtenbak, een toestel met houten pennen, een diploma uitgereikt in 1858 aan Wed. H. Dormaar, alles geschonken door de erven N. J. Dormaar te Middelburg. Een Walcherse melkwagen en een houten fragment van een 17e eeuws schip, beide aangekocht. Een zaaimachine van omstreeks 1840, in bruikleen van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Goes. Een meekrapspade, geschonken door den heer E. F. Jans- sens te Sluis. Een uit papier vervaardigde zegenwens in lijst op de 50ste verjaardag van Mr. B. J. Turcy 1805, geschonken door den heer J. M. Jansen te Koudekerke. Drie stenen kanonskogels, drie ijzeren kanonskogels en een koperen vuurtangetje, gevonden in de gemeente Sluis bij de

Archief | 1939 | | pagina 11