VI verbetering van de weg van Nieuwvliet naar Sluis, geschonken door den Hoofdingenieur van de Prov, Waterstaat in Zeeland. Een kramspade, geschonken door den heer L. Slabber te Veere. Een wortelschaafmachine, geschonken door Mevr. V. M. V. Schlüterde Nijs te Middelburg. Een verrekijker, een koperen hoorn, een sabel en een ge weer, geschonken door het Bestuur van de Polder Walcheren. Een strooibiljet waarop de aankondiging dat Mons. Du Cro met zijn troep een voorstelling geeft op de markt te Middel burg, geschonken door Dr. L. A. Burgersdijk te Middelburg. Een arreslede met bijbehorend kussen, bellen en pluim, ge schonken door den heer J. C. Koerts te Wolfaartsdijk' De conservator der steenenkamer zond het volgende verslag „In de Steenenkamer is van het drietal, door den vorigen conservator aangeschafte, vitrines, waarin de Romeinsche vondsten uit Domburg bewaard worden, er één kunnen inge ruimd worden voor de Romeinsche vondsten op Schouwen, verzameld en geschonken door den heer J. A. Hubregtse te Burgh. Tevens zijn, wat reeds vroeger bepland was, onder deze drie vitrines, door het aanbrengen van schuifdeuren, drie kastjes gemaakt, waarvan er cok één voor het Schouwensche scherven-materiaal zal worden voorbehouden. Voorts kan thans ingelost worden de belofte, gedaan in het vorig jaarverslag, n.l. de opsomming te geven van de vondsten, hoofdzakelijk scherven en tegels, die voor den dag zijn ge komen in 't voorjaar van 1838 op Noord-Beveland bij de af graving en egalisatie van de zgn. Emelisse-weië. Men ver gelijke hetgeen over Emelisse en Emelisse-weië in genoemd jaarverslag omstandig is meegedeeld. Bij het uitbrengén van het verslag ten vorigen jare waren alle vondsten nog niet in het Museum aangekomen. Aanwinsten. Van Emelisse de volgende No. 2390. Twee fragmenten van molensteenen. Emelisse.

Archief | 1939 | | pagina 12