X aangezien ook andere Nassau's wel hetzelfde wapen in hoofd zaak hebben gevoerd, o.a. Nassau-Odijk, heer van Cortgene, die „Eerste Edele" van Zeeland is geweest in de 17e eeuw. 2e. Het tweede gegeven, dat met het eerste afdoende is om mijn bewering te staven is de voor de borsthangende t keten van de Orde van het Gulden Vlies. Aan Prins Willem is in 1556, toen hij nog tot de Roomsch- Katholieke kerk behoorde, door Philips II, tegelijk met andere voorname edellieden uit deze streken, het lidmaatschap dier Orfle verleend. Geen der latere Oranje-Nassau's is lid der Orde geweest. Trouwens Prins Willem zelf heeft in zijn latere jaren, toen hij door Philips vogelvrij was verklaard en vooral na de afzwering van Philips, het ordeteeken niet meer gedragen Hoe het medaillon gekomen is ter plaatse, waar het in 1938 is gevonden en hoe het oorspronkelijk is opgesteld geweest, zal wel altijd een raadsel blijven de achterzijde is ruwbehou- wen gelaten het medaillon kan dus tegen een muur of poort zijn aangebracht geweest. In de „Iconographie van Prins Willem" door van Bere- steijn, Haarlem 1933, staan tallooze kopergravures afgebeeld van portretten van Prins Willem in medaillon-vorm, vele ook, waar de prins in harnas gedost is maar geen enkele afbeel ding stemt volkomen overeen met ons medaillon". Het verslag der ad]unct-conservatrice van deouderwet- sche kamer en de Zeeuwse he kleederdrach ten behelst het volgende „De aanwinsten zijn dit jaar weer aanzienlijk. Daarom blijft nieuwe bergruimte dringend noodzakelijk, daar vele kleeding- stukken, in laden opgeborgen, onzichtbaar blijven voor het publiek. No. 2349, een Schouwsche muts, geschonken door Dr. W. S. Unger te Middelburg No. 2372, een bureautje, No. 2373, een trekmangeltje, beide kinderspeelgoed, No. 2374, een geborduurde sigarenkoker, alle geschonken door de familie Scheele te Ter Neuzen

Archief | 1939 | | pagina 16