10 van Sluis in het raadhuis van Sluis haar eerste vergadering. De onderprefect van het arrondissement, die haar den 5 December te voren had samengeroepen1), woonde de ver gadering bij, opende ze en installeerde de leden. Dezen maak ten een getal uit van twintig personen, te weten negen predi kanten, nl. Jean Maurel, Gerard Blaaubeen en Cornelis Schietekatte van Sluis. Pieter Cornelis de Groot van Aarden burg, Frederik van Ruijven van Sint-Kruis, Johan Herman Clinge van Groede. Jan Cornelis van Rhee van Nieuwvliet, Jacob de Rochefort van Cadzand en Jan Maas van Zuidzande. en elf ouderlingen met namen Willem Ermerins en Jacob Hennequin van Sluis, Elias Vermere en Abraham van den Broecke van Aardenburg, Clement Abraham van Casteel van Oostburg. Adriaan Zonnevijlle van Sint-Kruis, Christiaan van Overbeeke van Groede, Jacob de Hullu Nicolaaszoon en Jacob de Hullu Janszoon van Cadzand, en Johannes Risseeuw van Zuidzande. De vergadering wees Ds. Clinge aan als president en Jacob Hennequin als secretaris, wien zij den 28 December 1803 als penningmeester of quaestor toevoegde Ds. Blaau been 2en kwam overeen hare samenkomsten geregeld te houden op den eersten Woensdag van iedere maand in het raadhuis van Sluis3). Bij de installatie op 11 December 1803 had de onderprefect aan de vergadering het opmaken gelast van een lijst van de onder haar consistorie dienst doende predikanten. Het was het eerste werk. waarmede zij zich had bezig te houden, toen zij ruim veertien dagen later weder bijeenkwam, en een moeilijker werk dan men oppervlakkig beschouwd wel denken zou. Vol gens het decreet toch van 10 September 1803 (23 Fructidor XI) betreffende de ..circonscription" van de drie consistoriën in het voormalig Staats-Vlaanderen kon er bij een parochiale kerk niet meer dan één predikant dienst doen. En nu deed zich 1) Bij circulaire van 5 Dec. 1803 (13 Frimaire XII) zooals blijkt uit de Acta consistoriale kerk van Sluis. 11 Dec. 1803 (19 Frimaire XII). 2) Acta consist, kerk Sluis, 28 Dec. 1803 (6 Nivöse XII). 3) Als voren 11 Dec. 1803 (19 Frimaire XII). De predikant van Oostburg, Nicolaas van Rijssel, was niet aanwezig.

Archief | 1939 | | pagina 66