11 het geval voor dat die van Sluis er twee, ja wanneer men er dien bij telde van Sint Anna ter Muiden, welke gemeente bij het gemelde decreet met die van Sluis tot één parochiale kerk vereenigd was geworden, zelfs drie predikanten bezat. Een oogenblik verkeerde de vergadering dan ook in onzekerheid of het gouvernement wel aan al die drie predikanten de con firmatie of bevestiging in hun ambt zou verkenen, welke door de Articles organiques tot voorwaarde was gesteld voor het verkrijgen van staatstractement. Om die reden liet zij niet na in den brief van 28 December 1803 (6 Nivose XII), waarbij zij de lijst toezond aan den Staatsraad, belast met de zaken van den eeredienst, te Parijs krachtig voor de belangen van de bedoelde drie predikanten op te komen. Zij had zich ver plicht gerekend, zoo schreef zij, alle predikanten zonder onder scheid op de lijst te zetten, die op het oogenblik binnen haar ressort in dienst waren, en dit zooveel te meer omdat hun getal nog beneden dat bleef van de predikanten, die daar onder het voormalig Hollandsch bestuur stonden, en dat des tijds voor strikt noodig werd gehouden. Voor het overige, Burger Staatsraad (zoo gaan zij voort), hoe groot zou onze verlegenheid geweest zijn indien wij genoodzaakt waren ge weest eenige schrapping te maken onder predikanten1), die allen even achtenswaardig zijn en hun gemeenten in de moei lijkste tijden getrouw zijn gebleven, die dan zelfs toen zij ten doel stonden aan de verachting en den haat van de vijanden van alle religie, op een tijdstip toen de naam van sommigen voorkwam op een fatale proscriptielijst, niet moede werden door hun onberispelijke houding een voorbeeld te geven van gehoorzaamheid die onderdanigheid predikten aan een gou vernement. dat daar van hun zijde het plechtigste onderpand van ontving door het afleggen van de van hen gevordende eeden, die geen van de onder onze vergadering hoorende pre dikanten ooit heeft geweigerd. Op deze gronden durven wij de hoop voeden dat het gouvernement, ten minste voorloopig, 1si nous eussions été forces a faire quelque radiation, a chercher entre des pasteurs enz.

Archief | 1939 | | pagina 67