23 kerkmeesters, zoo rapporteerden de president c.s. al verder, waren van meening. ,,dat door de aanvullinge der 1800 franks, die uit de additionele centimes in dit departement voor de kosten van den godsdienst omgeslagen aan de kerk1) van Sluis jaarlijks door het gouvernement waren toegewezen, met deze som van 865, hetwelk ruim 1700 franks bedroeg, de eerwaarde vergaderinge zich in staat zou gesteld vinden om aan de vijf te voren genoemde onbegoede kerken jaarlijks de som van 500 francs voor haare predikanten te kunnen betalen en tevens een overschot te hebben ter goedmakinge van zo danige uitgaven als de eerwaarde vergaderinge mogt nodig oordeelen", zoodat in dezer voege de vijf kerken ,.de hoogste som zouden kunnen trekken, die zij zouden genoten hebben zoo de reclame voor dezelve gelukkig ware uitgevallenanders gezegd zoo op de aan het gouvernement gedane aanvrage gunstig ware beschikt geworden. Gelijk men denken kan nam de vergadering de aanbieding van Aardenburg, Oostburg en Sluis gretig aan. Zij besloot ,.1°. van alle verdere instantiën bij het gouvernement tot het bekomen van de tot hiertoe vergeefs verzochte betaling der tractementen voor het tegenwoordige af te zien 2°. het aan bod, door de kerken van Sluis, Aardenburg en Oostburg gedaan omtrent de opbrenging van eenen jaarlijkschen onder stand ter som van 865 of 1700 francs aan te neemen zoo en in dier voege" als in het rapport stond uitgedrukt, te aan vaarden 3°. ,,dat de voorzeide 1700 francs, gevoegd bij de 1800, welke het aandeel van deeze consistoriale kerk uitmaken in de geheele 4000 francs, op grond van de wet van 2 Ventöse 13e jaar (21 Februari 1805) door den Algemeenen Raad van dit departement ten behoeve van de drie consistoriale kerken in hetzelve gevoteerd, tot een geheel of eene hoofdsom' zouden .worden gebragt en daaruit betaald van zes maanden tot zes maanden, te rekenen van den 1 Julij aanstaande, aan de kerken van Cadzand, Sint Kruis, Breskens. Nieuwvliet en Zuidzande ieder vijfhonderd franks (en) aan den president van deze vergadering nu en indertijd bij wijze van gratificatie voor 1Wel te verstaan de consistoriale niet de parochiale kerk van Sluis.

Archief | 1939 | | pagina 79