24 buitengewoone moeijenissen en verplaatsingen, welke dezelve ratione officii was „genoodzaakt te doen, driehonderd franks; 4°. dat de overschietende penningen" zouden „blijven in de kas van de questuur ter dispositie van deze vergaderinge 5°. dat in geval van vacature in eene der hiervoren vermeldde vijf kerken de aan dezelfde kerk beloofde toelaag zou ophouden zes maanden na het tijdstip, waarop de leeraar der vaceerende kerk overleden of vertrokken was, „en het onbetaalde ge deelte der toelaage over den tijd, na de expiratie van gemeldde zes maanden tot op de daadelijke vervalling der vacature te verloopen, almede" blijven zou „in de kas van de questuur en ter dispositie van de vergadering 6°. dat de kerk van Groede, als ten aanzien van het onvermogen om uit de vaste middelen en inkomsten haare eijgene noodwendigheden te vinden met de vijf mede onbegoede kerken in een volstrekt gelijk geval verserende op het genot eener gelijke toelaage dadelijk aan spraak" zou .verkrijgen, wanneer het tractement van haren leeraar mogt ophouden gevonden te worden op de wijze, voor- geschreeven bij het octrooi van de Staten-Generaal van den 11 April 1612 en volgends hetwelk het onderhoud van den predikant dier kerk voor rekening van de gemeene eigenaren der Watering van Groede gelaten is 7°. dat, indien tegen verwachting de 1800 francs," in paragraaf 3 „vermeld, in het geheel niet mogten inkomen (of) indien dezelve eene aan merkelijke vermindering mogten ondergaan, ook indien door hoog bevel daaraan geheel of ten deele eene bestemming werd gegeven, onbestaanbaar met de hiervooren aangewezene en vastgestelde, het tegenwoordig besluit" zou „ophouden van uitwerkinge te zijn en door eene andere overeenkomst be- hooren opgevolgd te worden, welk laatste insgelijks" zou „plaats hebben bij zooverre de thans bemiddelde kerken, tzij in hunne inkomsten of lasten tzij in de vrije dispositie over derzelver goederen, eenige wezenlijke veranderinge of ver- minderinge ondergaan mogten"1). Dat het maatschappelijk bestaan van hare predikanten nu 1) Acta consist, vergadering Sluis, 26 Maart 1806.

Archief | 1939 | | pagina 80