28 dat het dus volstrekt noodig is te bepalen op welk eene wijze het regt en de verpligting bovengenoemd in het toekomende zullen worden uitgeoeffend, te meer daar bij gebrek aan de eene zijde het gezag der vergaderinge miskend en van eenen anderen kant ongeregeld gehandhaafd zou kunnen worden, na gehoord te hebben het rapport der commissie in eene vorige zitting benoemd, besluit ,,1°. hetzelve zal provisioneel, immers gedurende den tijd van drie jaren, aanvang genomen hebbende met den eersten Junij dezes jaars, verblijven bij de kerkmeesteren of leden der administrative commissiën, thans in bediening zijnde ook deze laatsten zullen even gelijk de eersten den naam en titul voeren van kerkmeesteren, „2°. het getal van dezelve voor elke parochiekerk wordt bepaald op drie personen, die onder zich jaarlijks na het af leggen der- rekening, waarvan hierna gehandeld zal worden, cenen voorzitter verkiezen zullen, ,,3°. na afloop van de drie jaren, hierboven artikel 1 ver meld, zal er jaarlijks een der drie kerkmeesteren aftreden, voor de eerste en tweede maal zal de aanwijzing door het lot geschieden, verder zal de oudste in dienst telke jare uitvallen, ,,4°. de afgaande kerkmeester zal kunnen herkozen wor den de verkiezing van dezen of van eenen anderen geschiedt bij de consistoriale vergadering en wel uit een dubbeldtal, door de in dienst zijnde kerkmeesteren zamen te stellen en aan dezelve vergadering aan te bieden in hare gewone zitting van Julij. Het bestuur der goederen zal blijven plaats hebben op de tot hiertoe gebruikelijke wijze, immers zoolang men niet genoodzaakt zal worden op hoog bevel daaromtrent verande ringen in te voeren. Dan ten aanzien van alle zoodanige onder nemingen, herstellingen, vernieuwingen als anders, waaruit eenige buitengewone of te voren niet bekende bezwaren, van welken aard dezelve ook wezen mogten, zouden kunnen ont staan, zijn kerkmeesteren gehouden vooraf de consistoriale vergadering te erkennen en niet dan op goedvinden en last van dezelve te handelen, zijnde evenwel deze bepaling alleen toepasselijk op buitengewone uitgaven van tweehonderd

Archief | 1939 | | pagina 84