29 franks en daarboven en op degene welke, schoon beneden de cvengemelde som, nogtans jaarlijks en bij voortduringe door de gewone middelen of inkomsten zouden moeten afgedragen worden, ,,5°. de thans in dienst zijnde ontvangers worden onbe paald in bedieninge gelaten, dan bij overlijden of afstand geschiedt de verkiezing door de consistoriale vergadering ge zamenlijk met de kerkmeesteren in eene der gewone zittingen van de eerstgemeldde en zullen de ontvangers nu en indertijd gehouden zijn borg te stellen ten genoegen van dezelve ge combineerde vergadering. Ook zal in het toekomende niemand de plaats van ontvanger kunnen bekleeden dan die dadelijk woonachtig is in de parochie, over welkers kerkelijke goederen hem het bestuur is toevertrouwd, ,.6°. de ontvanger is verpligt zijne rekeninge jaarlijks in gereedheid te hebben vóór den laatsten April, hij presenteert dezelve aan de consistoriale vergadering, welke telken jare in de maand Mei eene commissie benoemt, bestaande uit haren president, secretaris, den predikant en de ouderlingen der parochiekerk, waartoe de rekening behoort. Deze commissie, zich in loco of elders vereenigd hebbende op den dag, in even- gemeldde maand bij dezelve vooraf bepaald, aanhoort en on derzoekt de gemeldde rekening ten bijwezen der kerkmeesteren en doet van haar bevind aan de consistoriale vergadering ver slag, welke vervolgens de rekening opneemt en sluit en één der minuten behoudt om onder hare archiven berustende te blijven. ,,7°. tot vinding van wagenvracht en verteer der buiten leden van de gemeldde commissie zal in plaats van het regt van auditie, ofte ook wel onder de benaming van hetzelve, in de rekening van elke parochiekerk eene genoegzame som worden uitgetrokken en geleden Ten aanzien van „het bestuur der armegoederen, voort komende uit liefdegaven en inkomsten van landen, renten en schuldbrieven, voorheen aan de onderscheidene diaconiën of Gereformeerde armen bij gifte, erfstelling of anderszins toe- besproken verordende de tweede paragraaf van het besluit het navolgende

Archief | 1939 | | pagina 85