Ill heeren Mr. L. vail Andel, Dr. P. van Andel, A. H. J. Beuningh, J. L. Bleeker, F. A. Hoefer, Joh. F. Snelleman en J. D. Wie- lenga. De Algemeene Vergadering van 1938 benoemde 37 nieuwe leden, van wie er 32 het lidmaatschap hebben aanvaard. Het Genootschap telt thans 3 eereleden, 32 directeuren en 613 leden, van wie er 97 te Middelburg wonen. Het vorig jaar waren deze cijfers 3, 35, 586 en 105. De Algemeene Vergadering werd gehouden op den 6 April 1938. Gekozen werd in de plaats van den heer Ir. J. P. Walland, aftredend en niet herkiesbaar bestuurslid, de heer Mr. Dr. R. W. graaf Van Lijnden, met wien de heer Mr. J. I. van Doorninck was voorgedragen. De rekening over 1937 werd goedgekeurd. Zij sloot met 7293,85 in ontvangsten, 7014,23 in uitgaven, met een voor- deelig saldo dus van 279,62. De gewone maandelijksche vergaderingen werden opgeluisterd door de volgende voordrachten October Alchemie, door Dr. J. Dekker November Cistercienser-arbeid in Zeeland, door den heer H. Pieters December Leider en massa, door den heer J. Scheltens Februari Technische wandeling over strand en duin. door Ir. J. P. Walland Maart Rederijkers, door den heer P. H. Blaauw. De Januaribijeenkomst werd wegens het uitvallen van den spreker niet gehouden. In de Algemeene Vergadering sprak Mr. P. Dieleman over Schouwen en Duiveland in den Patriottentijd. De conservatorschappen zijn aldus bezet Zelandia Illustrata Dr. W. S. Unger Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden Dr. H. A. W. van der Vecht

Archief | 1939 | | pagina 9