38 uitgaaf vorderen van 4205 franks. Gij zult beseffen dat onze verbazing even groot was als ons leedwezen toen wij vernamen, dat gij in uw laatste zitting gemeend hebt nier hetzelfde besluit te kunnen nemen als dat. waarmede gij ons gedurende de vier afgeloopen jaren een onderstand hebt verzekerd die, hoewel gering en volstrekt niet toereikende voor onze behoeften, nochtans krachtig medehielp om het bestaan van onze ge meenten te verlengen en in de meest dringende benoodigd- heden te voorzien. Na hetgeen hier door ons is uiteengezet zult gij in uwe bijeenkomst, welke op het punt staat van geopend te worden, ongetwijfeld terugkomen op een besluit, dat de gemoederen van een aanzienlijk deel der bevolking van ons departement vervult met ontsteltenis. Al spoedig echter bleek het tot den Algemeenen Raad ge richte verzoek onnoodig te zijn geweest, want bereids op den 9 Juni. alzoo nog vóór de Raad bijeenkwam, was door den prefect een bevelschrift geteekend tot uitbetaling van het gewone, over het jaar 1810 aan de consistoriale kerk van Sluis tóekomende. subsidie uit de departementale kas, en den 25 Juli daaraanvolgende deelde de penningmeester aan de vergade ring mede dat het alreeds door hem was ontvangen1). Ware de toestand dezelfde gebleven zoo had het departe mentale subsidie, dat ditmaal 1600 franks bedroeg, naar de in 1806 vastgestelde regelen behooren vereenigd te worden met de ruim 1700 franks, welke de kerkmeesters van Aarden burg, Oostburg en Sluis tot onderstand van de onbemiddelde gemeenten Breskens, Cadzand. Nieuwvliet, Sint-Kruis en Zuidzande hadden toegezegd, en uit het totale bedrag aan elke van deze vijf gemeenten een som moeten worden uitge keerd van 588 franks2). Doch de toestand was helaas niet dezelfde gebleven, maar had door de inlijving van het Konink rijk Holland bij het Fransche Keizerrijk een allergewichtigste verandering ondergaan. Bij het decreet toch van 9 Juli 1810, dat Holland's doodvonnis velde, had Napoleon tegelijk de ten laste van Holland staande schuldbrieven getierceerd an- 1) Acta consist, vergadering Sluis. 25 Juli 1810. 2) Zie hiervóór blz. 23.

Archief | 1939 | | pagina 94