VI De conservator van het Kabinet van natuurlijke historie meldt ,,De collecties insecten hebben van schimmel en vraat te lijden herhaaldelijk heb ik entomologen in Zeeland aan gezocht om deze euvelen te stuiten en deze kleine verzame lingen ook overigens te beheeren, doch ik ben er niet in geslaagd zulke medewerking te vinden. Ook vroeger hebben de entomologische collecties hier reeds dezelfde moeilijkheden opgeleverd, getuige het feit, dat de collectieP. de Bruyne (senior), beschreven in den eeuwfeest-catalogus van 1869, enkele jaren geleden, toen ik het beheer overnam, reeds zoo ver vergaan was, dat zij voor een groot gedeelte opgeruimd moest worden. Dat deze toestand zeer ongewenscht is, spreekt vanzelf. De overige verzamelingen mijner afdeeling bevinden zich in redelijk goeden toestand, wat mede aan de zorgen van concierge Van den Driest te danken is. De wijze van opstel ling echter laat al te veel te wenschen over en is voor de bezoekers niet duidelijk en niet ordelijk genoeg. Met veel tijd en weinig geld zou hierin verbetering te brengen zijn. De plannen zijn gereed en het Bestuur is altoos bereid geweest de hulpmiddelen toe te staan, doch de tijd ontbreekt voorals nog. Men zou bij deze verbeteringen een principiëele beslissing moeten nemen Willen wij (voorzoover de onderhavige af deeling betreft) een Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen zijn of een rariteiten-kabinet De beperkte ruimte en hulpmiddelen en de aanwezige verzamelingen zijn juist voldoende om zoowel voor deskundigen als voor een algemeen publiek een voorstelling op te bouwen van fauna en geologie van Zeeland, liefst ook met betrekking tot prac- tische toepassingen. Zulk een Zeeuwsche tentoonstelling (met de noodige dépots op den achtergrond) zou hier ten volle op haar plaats zijn en evenzeer beteekenis hebben voor pu blieke voorlichting als voor wetenschappelijk onderzoek. Tus- schen deze Zeeuwsche keurcollectie ook reptielen en vlinders uit andere werelddeelen te vertoonen kan slechts dienen om de aandacht der goegemeente af te leiden en deskundigen

Archief | 1940 | | pagina 10