80 De vier aangehaalde versjes wijzen er op, dat het wapen (de vlag) van Terschelling ontleend is aan de kleuren van de natuur om en op 't eiland. Iets dergelijks kennen we van Helgoland. In 1940 behoorde dit eiland een halve eeuw tot het Duitsche Rijk, wat in herinnering wordt gebracht door de N. Rott. Courant van 8 Aug., avondblad B. Een lezens waardig artikel vermeldt o.m. het volgende rijmpje ,,Grön es deht lunn Road es de kant, Witt es de sunn, Deht es de woapen Fan 't Heigeland." Het woord ,,lunn" wil zeggen „land". Men vergelijke hier voor „heitelan", 't Friesche woord voor „Vaderland". De overige woorden spreken voor zichzelf. Het „groene land" slaat op de vruchtbare bebouwde oppervlakte. De rotsen („kant") zijn in hoofdzaak rood gekleurd. In 't Hollandsch is nog het onderstaand versje bekend „Rood is de kant Wit is 't strand Groen is het land Dat zijn de kleuren van Helgoland." De van 1867 tot 1879 uitgegeven postzegels van het eiland hebben ook de kleuren rood, wit en groen en dragen de kop van Koningin Victoria van Engeland, want in 1814 werd Helgoland Engelsch bezit tot 1890. jNu er in 1940 een jubileumpostzegel werd uitgegeven, heeft men ook thans weer deze kleuren gehandhaafd, t. w. het rotseiland is rood en de omringende lucht en het water zijn beide groen en wit. Men heeft dus een oude traditie in eere gehouden. Als op Ter schelling vormen dus ook hier weer de kleuren aan het eiland en de natuur ontleend, de kleuren van het wapen. In de opbouw van de zes aangehaalde versjes zit eveneens een groote overeenkomst. Bovenstaand overwegend, kunnen we nu terugkeeren tot

Archief | 1940 | | pagina 120