VIII logie en ons Genootschap, zijn wederom in goede overeen stemming tusschen beide instellingen verdeeld. Ons museum verwierf daarbij opmerkelijk materiaal van Choneziphius, mammout, rendier, haaien, enz. Tot dusverre zijn de Zeeuwsche fossielen in taxonomische rangschikking opgesteld. Thans wordt met medewerking van den conservator der mollusca tevens ingericht een vitrine 'stratigraphie van Zeeland' ten einde fossielen, grondmonsters en aardewerkscherven, voorzoover de ruimte toelaat ook in historisch-geologische volgorde uit te stallen. Het onderzoek der Zeeuwsche anthropologica vond dit jaar geen voortgang. De lijst der aanwinsten volgt later. Voor de sympathieke Zwin-tentoonstelling in den zomer van 1939 werden eenige opgezette vogels uitgeleend, hoewel dit gevaar opleverde voor beschadiging. Het is wenschelijk voor dergelijk bruikleen over duplicaten te kunnen beschikken." De conservator van de Europeesche mollusca memoreert in zijn verslag de opberging van de fossiele en re cente schelpen van Zeeuwsche herkomst. Om belangstellende bezoekers niet te zeer teleur te stellen wordt de ontruimde vitrine met minder belangrijke Zeeuwsche schelpen gevuld. Uit het verslag van den conservator der niet-Euro- peesche mollusca blijkt, dat met de bewerking van het kortelings van de hoofdverzameling afgescheiden materiaal een aanvang is gemaakt. Het „Archief" voor 1939 heeft den volgenden inhoud: Jaarverslag over 1938/1939. Henry Arnaud, met een afbeelding, door Mia van Oostveen. Uit de geschiedenis van de Consistoriale kerk van Sluis, 18031816, door Dr. J. de Hullu. De lijst van Echternach, met afbeeldingen, door Dr. P. L. Tack. Uit de geschiedenis van Poortvliet en Tholen en hun om geving voor 1350, door A. Scherpenisse.

Archief | 1940 | | pagina 12