19 (naar den volksnaam Turones). Saintes, naam der inwoners Santons (naar den volksnaam Santones). Bordeaux, naam der inwoners Bordelais (Romeinsche naam Burdigala). Poitiers, naam der inwoners Poitevins (volksnaam Pictavi). Épinal, naam der inwoners Spinaliens (hier zien wij nog de oude ,,s", waaruit de ,,e ont- staan is). St. Lo, naam der inwoners Laudiniens. Besan^on, naam der inwoners Bizontins (oud-Romeinsche naam: ..Vesontio Aix, naam der inwoners Aquisextains (Romeinsche stadsnaam: .Aquae Sextiae"). Cahors, naam der inwoners Cadurciens (oude volksnaam Cadurci). Auch, naam der inwoners Auscitains (Romeinsche stadsnaam: Augusta). Lodève, naam der inwoners Lutévains (Romeinsche stadsnaam: Lutevia). Feurs, naam der inwoners Foréziens (Romeinsche stadsnaam Forum). Evreux, naam der inwoners Ebroïciens (oude volksnaam Eburovices). We zullen het bij deze 20 voorbeelden laten, doch het is onze overtuiging, dat, indien werkelijk ,,Le Mans" gegroeid ware uit „Cenomanum", dit zou blijken uit den naam der in woners van deze plaats. Men zou dan een naam als ,,Céno- maniens" of ..Cémaniens" of een dergelijken vorm mogen ver wachten. Het feit, dat de naam eenvoudig is ..Mansois geeft in elk geval een zeer sterke aanwijzing, dat de naam ,,Le Mans" zelfstandig is ontstaan en waarschijnlijk niets te maken heeft met Cenomanum". Wel is dit geen bewijs, dat op zich zelf absoluut doorslaggevend" is, maar in verband met de andere feiten geeft het toch wel een sterke aanwijzing, een bevestiging van onze opvatting.

Archief | 1940 | | pagina 59