II omstandigheden het veroorloven, het tentoongestelde weder uit te breiden, bv. door herinrichting van de kamer der Zeeuwsche kleederdrachten. Intusschen heeft Mr. G. W. A. de Veer, conservator der penningen en munten, in Februari jl. de leeggemaakte vitrines tijdelijk gevuld met een deel zijner persoonlijke verzameling munten. Het is te hopen, dat deze merkwaardige tentoonstelling de aandacht zal vinden, die zij verdient. Het bestuur schonk geldelijke bijdragen aan het Marnix- comité en aan de commissie voor het Streekplan Walcheren. Met steun van het Genootschap zal worden uitgegeven Plautus' „Rudens in de eerste Nederlandsche bewerking van Dr. L. A. Burgersdijk. Het Genootschap betreurt het overlijden van de leden de heeren R. H. Arntzenius, Mr. K. W. Brevet, Mr. R. M. van Dusseldorp, Mr. R. A. A. Fruin, H. W. J. Ghelinck. C. L. Lambrechtsen en J. Welleman. Het Genootschap telt thans 3 eere-leden, 31 directeuren en 618 leden. Deze cijfers waren voor 1939 3, 32 en 613. De Algemeene Vergadering, gehouden op 27 April 1939, koos als bestuurslid den heer Ir. J. J. van Leeuwen in de plaats van den heer M. Fernhout, die reeds was afgetreden wegens verandering van woonplaats. De rekening over 1938 werd goedgekeurd. In de gewone maandelijksche vergaderin gen werden de volgende voordrachten gehouden November Een en ander over de Zeeuwsche klanken en de Zeeuwsche woordenschat, door Mej. Dr. H. C. M. Ghijsen; December Sigmund Freud, door Dr. S. S. Smeding Februari Wijsheid en Onderwijs, door Mr. P. C. de Jonge; Maart Uit het leven van den Middelburger Mr. Cornelis van Bijnkershoek, door Mr. A. J. G. C. C. Mes. De bijeenkomsten van October en Januari vielen uit. De Algemeene Vergadering werd opgeluisterd door een

Archief | 1940 | | pagina 6