IV De conservator der Zelandia Illustrata deelt in zijn verslag o.a. mede, dat het door hem bewerkte tweede deel van den catalogus is verschenen. De verzameling Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden werd verrijkt met de volgende voorwerpen een diploma voor J. P. Kreupeling wegens vlijt en zedig heid, betoond in de school van M. f. Verstelle te Vlissingen, 1926, geschonken door den heer J, P. Kreupeling te Am sterdam een houten wapenbord en een versierd fragment eener houten poort, geschonken door den heer A. A. Schuit te Kortgene een zilveren tabaksdoos, blijkens de inscriptie geschonken door kerkmeesteren te Middelburg aan Huybertus Munters, ter erkentenis van den moed. door hem betoond bij het blus- schen van den brand in de Koorkerk aldaar op 24 Mei 1819, benevens eenige stukken betreffende hetzelfde feit, geschon ken door Mevr, W, MuntersJoosse te Middelburg twee predikbeurtenbriefjes, geschonken door Mevrouw C. FruinButeux te Middelburg een model van het klipperschip „Burgemeester Schorer" en een model van den vischschoener no. 1, gebouwd op de werf „Middelburg's Welvaren" te Middelburg, geschonken door den heer W. M. Mak te Middelburg een antiek uurwerk, geschonken door Dr. S. S. Smeding te Middelburg. De conservator der Steenenkamer behandelt in zijn verslag uitvoerig de oudheidkundige onderzoekingen te Oost- Souburg. Dr. W. C. Braat, conservator aan het Museum van Oudheden te Leiden, heeft de leiding gehad bij de exploratie van een rond terrein, dat in de middeleeuwen als volks-burg heeft gediend. De vondsten in de uitgegraven sleuven hebben een middeleeuwsche bebouwing van dien grond met zekerheid aangetoond.

Archief | 1940 | | pagina 8