V Als aanwinsten kunnen worden vermeld een steenen kogel, opgehaald uit de gracht van het voor malig fort Rammekens te Ritthem, geschonken door den heer G. A. Harff te Nieuw-en-Sint-Joosland een wrijfsteen, gevonden bij graafwerk in de kom der gemeente Oostkapelle, geschonken door den heer J. Geldof Lz. aldaar twee beenen mesheften, gevonden in den grond te Dom burg een kleikleurig kannetje, gevonden in Juli 1939 bij graaf werk in den Domburgschen watergang bij „De Griffioen", twee bakjes van aardewerk, waarvan een geschonden, ge vonden in Sept. 1939 bij den aanleg van een schuilkelder op de Haringplaats te Middelburg, geschonken door het ge meentebestuur aldaar twee scherven van Nederlandsche majolica, gevonden in de vest bij Poelendale te Middelburg, geschonken door den heer W. van den Driest aldaar. In het verslag der conservatrice van de Ouderwetse he kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten worden de volgende aanwinsten genoemd een Cadzandsche boeren-mansrok uit het laatst der 19e eeuw, geschonken door den heer W. de Keuning te Middel burg een bijbel van 1780, geschonken door den heer W. J. Bos dijk te Ridderkerk drie rokken, een jurk en twee jakken van tafzijde, ge schonken door mevrouw weduwe J. van der StelKosters te Utrecht een Zuidbevelandsche boerinnenmuts, protestantsch, ge schonken door den heer J. Kreune te Heinkenszand. De conservator der Penningen en munten vermeldt onder de aanwinsten in het bijzonder een bul van Paus Innocentius IV (12431254), welk stuk te Souburg werd gevonden.

Archief | 1940 | | pagina 9