VI opgeborgen, zoodat hierdoor een veel veiliger bewaring is ver kregen, die ook in normale tijden haar nut zal hebben. Ondanks de ongunstige omstandigheden kon de verwach ting, uitgesproken in het vorige verslag, in vervulling worden gebracht in 1939 werd een begin gemaakt met het drukken van deel II van den catalogus. In het voorjaar van 1940 kwam deze arbeid gereed de inhoud der verzameling wat betreft topografica is nu beter toegankelijk gemaakt. Het gebruik kreeg na Mei 1940 een ongedachte uitbreiding door de toe nemende raadpleging speciaal der Middelburgsche prenten, van te meer waarde daar die, bewaard bij het Gemeente archief, verloren zijn gegaan door den brand. Speciaal ten aanzien van te restaureeren monumenten werd van den inhoud kennis genomen door daarmede belaste architekten en opzich ters. Het is te verwachten, dat dit gebruik in de volgende jaren niet zal verflauwen. Ten aanzien van het laatste deel van den atlas, historie prenten en portretten betreffend, heb ik eenige voorbereidende werkzaamheden verricht ik hoop in de gelegenheid te zijn dezen arbeid, in versneld tempo, voort te zetten en te voltooien. Van de aanwinsten vallen te vermelden een verzameling foto's van de bedijking van den Braakman, geschonken door mevr. J. Steenbergen-Hioolen, een kaartje van Zeeland 1230 uit den oudsten druk van Reygerberch's Chroniek, gelegateerd door wijlen den heer J. A. Hubregtse, en een aantal foto kaarten van de ramp van Middelburg, die werden aangekocht. Ook de verzameling prentkaarten, waarvan het nut bij de werkzaamheden betreffende den herbouw van Middelburg was gebleken, werd door aankoop uitgebreid. Voor de afdeeling Geschiedkundige voorwer pen en zeldzaamheden werden o.a. de volgende aan winsten verworven Autobiografie van den heer A. W. van Renthergem met de bepaling, dat het pakket eerst na 1975 geopend mag worden, gelegateerd door den heer A. W. van Renterghem, overleden te Rotterdam Drinkglas met de emblemen der vrijmetselaarsorde, twee

Archief | 1941 | | pagina 10