VII portefeuilles, in 1844 en 1845 door de Tcekenacademie te Middelburg geschonken aan Hendrik Pieter Dormaar, een poortersbrief der stad Middelburg ten name van Jacob Rijk, geschonken door den heer W. A. Dormaar, te Middelburg Portefeuille met de gravuren van de nagelaten werken van Marius Holleman, geschonken door mevr. Holleman-Hollc- man, te Leeuwarden Album met handteekeningen van kiezers in het distrikt Mid delburg, aangeboden aan Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, geschonken door Jhr. H. de Ranitz, te Hilversum Drinkglas met de emblemen der vrijmetselaarsorde, ge schonken door den heer J. J. Worrell, te Middelburg. Omtrent de Steenenkamer valt niets op te merken. De conservatrice van de Ouderwetsche kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten deelt het volgende mede Ten gevolge der destijds getroffen maatregelen tot bescher ming van kunstschatten, die voor mijn afdeeling neerkwamen op totale desorganisatie, terwijl na de bezetting bovendien een der kamers voor geruimen tijd ten behoeve van het Rijksar chief werd afgestaan, welke eerst op het eind van het verslag jaar voor een deel werden opgeheven, zijn de plannen tot reorganisatie en hergroepeering, die reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeerden, althans voor de naaste toekomst uitgesteld. Ik beperk mij derhalve tot het gewag maken eener uitvoerige correspondentie met Mevrouw A. M. Lubberhuisen-van Gelder, te Amsterdam, in verband met haar werkzaamheden tot het schrijven van een studie over „Sits". Verschillende foto's van zich in het museum bevindende „jak ken" werden door bemiddeling van den congierge vervaardigd en verzonden, terwijl ook tijdelijk kleedingstukken aan haar in bruikleen werden afgestaan. De conservator van het Porselein en aardewerk bericht Op een enkele uitzondering na bleef er van de geheele col lectie porselein en aardewerk, die in kisten was verpakt en ondergebracht bij de Prov. Bibliotheek, door de vernietiging.

Archief | 1941 | | pagina 11