77 Hoe menich eerbaer vrou is hier, die schijnt de winden Naer het noort-westen toe als met ghewelt te winden Alleen o:n haren man (al waer hy soo begaet1) Van schelpen en van slijm, ghelijckt ghemeenlick gaet, Als eenen harinck self) alleen om te becomen Hem, die haer veel te lang beyt2) met naer huys te comen. Ick kenn' noch meyssens self die op 'tnoort-bollewerck Daer onse gapert 3) staet, ghestadich maken werck Te comen alle daech, wat meenje datser maken, Aers, dans' haer selven daer verheughen en vermaken In 'tkijeken nae den duyn, in 'tpeylen nae den wint Al isser al wat schaemts put 4) liefde die verwint. Martijntje tis met jou soo druck niet. Mart. Bey hou Steven, Wat meenje dat ick ben soo hart as jou schips steven Dat ick alleen van hout off yser ben ghemaeckt, Dat my dan niemants comst off by-zijn en vermaeckt Neen neen ick dinck en swijgh, en wilt het my vergheven, Mijn hert sou jou voor al wel voordeel willen gheven, Maer weetje wat ick vrees, den aen-caep5) van de lien, Die niet een bete vreucht van ons en connen lyen. En daerom cort en goet, gaet heen, 'tsou hier niet dooghen Dat jy sus by my gingt, ick wilt oock niet ghedooghen. Comt liever t'avont eens, dan is elck Catjen grau, Maer comt oock niet te vroech, off anders crijghj' een grau. Stev. Martijntje jou alsoo nadient alsus moet wesen, Ick neem mijn sticken op6), ick sie wel aen je wesen, Indien ick jou nu niet van stonden aen verlaet, J'en liet my flos niet in, al waeret noch soo laet. J. Hobius. (Zeeusche Nachtegael, en de des selfs dryderley gesang... (Middelburgh, 1623), I, Minne-sang, blz. 27—30). 1) bevuild, bezoedeld. 2) wacht. 3) misschien de naam van een uitkijkpost? (Aan een apothekerswinkel zal men in dit verband niet moeten denken). 4) wat zou het! 5) het aangapen. 6) ik pak mijn boeltje, ga er van door.

Archief | 1941 | | pagina 113