X dat een abnormale woekering van het beenweefsel (leontiasis ossea) vertoont. Er is bij dit onherstelbaar verlies één troost de geheele verzameling was door De Man opgemeten en gepubliceerd. Ook eenige niet gepubliceerde photographieën, die de dames De Man eenige jaren geleden aan het Genootschap afstonden, zijn bewaard gebleven. Onder de aanwinsten moge genoemd worden een groep West-Indische vogels, in een fraaie en practische vitrine, ge schonken door den heer J. F. Heemskerk. Wij missen noode den heer L. A. J. Bootsgezel te Breskens. De beperking van de uitoefening der visscherij zal wel mede oorzaak zijn, dat geen fossielen uit de Zeeuwsche Stroomen inkwamen. Het verslag van den conservator der M o 11 u s c a luidt aldus Toen de Engelsch-Duitsche oorlog uitbrak, is in overleg met het bestuur besloten de Zeeuwsche schelpen, in drie kist jes, op te bergen in één van de kelders der Prov. Bibliotheek. Bij den grooten brand van 17 Mei 1940 zijn deze schelpen, waaronder veel fraaie en zeldzame exemplaren, met veel an dere schatten van het museum van ons Genootschap verloren gegaan. De ledige vitrines zijn toen weer geleidelijk gevuld met andere recente en fossiele schelpen, aangevuld met Euro- peesche recente exemplaren van fossiele Zeeuwsche soorten, zoodat de vitrines nu weer een goed overzicht geven van de Zeeuwsche mollusca. Voortgegaan werd met de verdere studie van het materiaal, door den schelpenzuiger Marie in de Westerschelde opgezogen, waarbij nog eenige voor onze collectie nieuwe soorten voor den dag kwamen. Ook de bestudeering van de collectie van Dr. Huysman werd voort gezet. Nieuw materiaal van beteekenis is niet ingekomen. Het verslag van den conservator van het Zeeuwsch herbarium is niet ontvangen.

Archief | 1941 | | pagina 14