xvii aan wiens bij uitstek deskundige handen de leiding van het Genootschap jarenlang was toevertrouwd. De herinnering daaraan blijft tot in lengte van dagen in de jaarverslagen be waard. Aan de familie deed het Genootschap van zijn belang stelling blijken door het schrijven van een brief van rouwbe klag en het zenden van een krans. Een niet minder zwaar verlies heeft het Genootschap te betreuren door het aftreden van zijn toegewijden secretaris, Mr. A. Meerkamp van Embden. Wij allen weten ik zelf in de eerste plaats hoezeer het lot van het Genootschap den heer Meerkamp gedurende deze twintig jaar ter harte is ge gaan. Naar aanleiding van zijn aftreden op 17 Juli 1941 richtte het bestuur tot hem het volgend schrijven „Het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen heeft met groot leedwezen kennis genomen van Uwe mededeeling, dat door U het secretariaat thans definitief is neergelegd en Gij tevens als redacteur van het „Archief" zijt afgetreden. Het geeft zich rekenschap van de blijvende beteekenis, die Uw onvermoeide arbeid voor het Genootschap bezit, waaraan Gij gedurende meer dan twintig jaren Uw grondige kennis en groote gaven zoo volledig hebt gewijd. Daarvoor betuigt het U zijn diepe erkentelijkheid, zich te vens den tolk wetend van de talrijke bestuursleden, die het voorrecht hadden met U steeds in volmaakte harmonie te mogen samenwerken. De tijdsomstandigheden en de ingetreden vacantie nood zaken tot deze al te sobere woorden, waaraan het bestuur reeds thans het verzoek toevoegt, dat Gij bij voortduring be reid moge worden gevonden Uwe rijke ervaring ter beschik king van het Genootschap te stellen, dat op zoo overtuigende wijze Uw signatuur vertoont." Het Genootschap betreurt het overlijden van den directeur, den heer M. A. van der Leyé. alsmede van de leden de heeren Jhr. H. de Brauw, Prof. C. Feldmann, Dr. A. D. van der Harst, H. J. G. Hartman, E. Scheps, Jhr. Mr. K. J. Schorer, Mr. Dr. J. F. Veeren en W. C. Verheyden.

Archief | 1941 | | pagina 25