XVIII Het Genootschap telt thans 2 eereleden, 25 directeuren en directrices en 618 leden, van wie 118 te Middelburg wonen deze cijfers waren het vorig jaar resp. 3, 27, 622 en 116. De Algemeene Vergadering, die plaats vond op 7 Mei 1941, koos 26 nieuwe leden, van wie 22 de benoeming hebben aan vaard. Ter vervanging van Mr. Dr. R. W. Graaf van Lynden, aftredend en niet herkiesbaar bestuurslid, werd gekozen Mr. Dr. J. van Walré de Bordes, met wien mede was aanbevolen Mr. J. M. Pilaar. De rekening over 1940 werd goedgekeurd. De volgende vergaderingen werden gehouden November Rondom de oudste drukken onzer bibliotheek, door den heer H. Pieters. Maart, in vereeniging met de afdeeling Walcheren van het Nederlandsch Klassiek Verbond Terentius' Adelphoe, door Prof. Dr. P. J. Enk. April Het bevolkingsvraagstuk in verleden, heden en toe komst in Zeeland, door Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeye. Ten zeerste betreurt het bestuur het aftreden van den heer C. Brakman als conservator der Zeeuwsche Mollusca. Zijn arbeid, ten behoeve van het Genootschap verricht, zal in dankbare herinnering blijven. In zijn plaats werd door het be stuur benoemd de heer P. J. van der Feen, tot conservator der Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting: Zelandia Illustrata Dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Steenen kamer de heer P. J. van der Feen. Ouderwetsche kamer en kleederdrachten Mevrouw C. Fruin-Buteux Porselein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek. Schilderijen en platen, niet tot de Zelandia Illustrata be- hoorend de heer J. H. Klarenbeek.

Archief | 1941 | | pagina 26