XIX Munt- en penningkabinet Mr. G. W. A. de Veer. Ethnographische voorwerpen Dr. Dekker. Kabinet van natuurlijke historie de heer P. J. van der Feen. Niet-Europeesche mollusca de heer L. de Priester. Europeesche mollusca de heer P. J. van der Feen. Zeeuwsch herbarium de heer C. Brakman. De heeren Mrs. A. Meerkamp van Embden en Th. Port- heine traden uit de redactie van het „Archief". Ten zeerste brengt het bestuur hun dank voor het belangrijke werk, dat zij in die qualiteit hebben verricht. De commissie voor redactie is thans als volgt samengesteld Mr. J. G. Veltman Fruin, voorzitter, Mejuffrouw Dr. fd. C. M. Ghijsen, Dr. W. S. Unger, secretaris. De commissie voor Zeeuwsche folklore legde haar taak neer. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg in 1941 376 daarvan kregen 71 toegang tegen verlaagd tarief. De conservator der Zelandia Illustrata bericht In het afgeloopen jaar had ik de gelegenheid, mij te zetten aan de beschrijving van het resteerende deel der verzameling, de historieprenten en portretten beschreven werd hetgeen Lantsheer Nagtglas in de beide eerste hoofdstukken had den behandeld. Over het gebruik der verzameling kan worden bericht, dat zij ook dit jaar werd geraadpleegd voor de beschrijving en de restauratie der Middelburgsche monumenten. De aanwinsten waren niet talrijk. Genoemd moge worden de fraaie reproductie van de oudste kaart van Zeeland, door Jacob van Deventer, die door de firma M. Nijhoff is uit gegeven. De conservator der Steenenkamer heeft het volgende verslag ingezonden Dr. L. A. J. Burgersdijk heeft wegens vertrek uit Middel burg het conservatorschap dezer afdeeling neergelegd. Hem wordt hierbij hulde gebracht voor de wijze, waarop hij zich in deze voor hem vreemde materie heeft ingewerkt en niet alleen

Archief | 1941 | | pagina 27