XX de administratie der aanwinsten zorgvuldig heeft bijgehouden, maar ook, ondanks zijn hoogen leeftijd, zich niet ontzien heeft vermoeiende excursies ten bate van het museum te doen een ijskoude expeditie naar Emelisse en het beklimmen van glib berige vluchtbergen zijn slechts enkele voorbeelden uit vele. Schrijver dezes heeft het beheer der afdeeling wederom op zich genomen, hoewel het hem voorloopig niet mogelijk is veel activiteit te ontwikkelen dank zij de krachtdadige hulp van anderen, is er echter allerminst stilstand ingetreden. Den 11 en Juli 1940 overleed in het ziekenhuis te Noord- gouwe de heer J. A. Hubregtse, die sedert jaren medewerker van ons museum was. Ik veroorloof mij naar de regels van mijn hand te verwijzen, die de Provinciale Zeeuwsche Courant van 16 Juli 1940 opnam. Zijn oudheidkundige ver zamelingen en handschriften werden door hem aan ons Ge nootschap gelegateerd. Hubregtse was altijd zoo vol nieuwe gedachten en plannen, dat hij, ook nadat zijn taak als onderwijzer geëindigd was, er niet toe gekomen is, zijn omvangrijke verzamelingen en aan- teekeningen te ordenen. Het is dan ook een uitgebreide taak, die de heeren J. M. de Nooyer en J. Hoogenboom te Renesse op zich genomen hebben, zijn wetenschappelijke nalatenschap te bergen en te ordenen. De voorloopige inventaris vermeldt 250 kistjes en doozen. De verzameling is door de goede zor gen dezer beide heeren nog te Renesse opgeborgen, wachtend t>p vervoergelegenheid en veilige bergplaats te Middelburg. Ook het ordenen der handschriften en foto's vergt veel tijd. Hubregtse's boekerij, voor zoover na de begrafenis nog aanwezig, is aangekocht door de Provinciale Bibliotheek en het Genootschap in gemeenschappelijk overleg. Het Genoot schap verwierf daaruit een aantal werken en brochures, die hoognoodig waren voor de uitbreiding van de handbibliotheek voor conservatoren. De oudheidkundige onderzoekingen in en onder de puin- hoopen van Middelburg waren van den beginne af aan in goe de handen bij den archivaris der Gemeente en de door dezen te

Archief | 1941 | | pagina 28