XXI hulp geroepen rijksinstellingen, zoodat het Genootschap hier mede geen bemoeienis behoefde te hebben. Het Genootschap ontving van de Gemeente Middelburg in bruikleen een belangrijke hoeveelheid aardewerk uit de 917de eeuw, waaronder vele gave voorwerpen, alles gevon den in de puinhoopen van Middelburg. Den heer Van Es en den onder zijn leiding staanden werklieden komt groote dank toe voor de zorg, waarmede dit alles behouden bleef. Veel hiervan werd in putten gevonden. Mits goed bestudeerd kan deze collectie met de ongeveer gelijktijdige voorwerpen van het verdronken land van Zuid-Beveland een interessante spe cialiteit van het museum worden. Aangekocht werden enkele stukken van dergelijke herkomst. Mr. W. C. ten Kate te Goes is door den directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden in ons museum gedu rende eenige dagen per week werkzaam gesteld met de op dracht, ten behoeve van die instelling een kaartcatalogus van de voorwerpen van oudheidkundig belang in ons museum te maken. Deze werkzaamheid heeft onze volle instemming en is door de welwillendheid van den genoemden directeur en van den heer ten Kate voor het Genootschap van groot nut. Omtrent de afdeeling Geschiedkundige voor werpen en zeldzaamheden werd geen verslag ont vangen. Ten aanzien van de Ouderwetsche kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten valt niets te be richten. Hetzelfde geldt ten aanzien van het Porseleinenaar dewerk. De conservator der Schilder ij en meldt, dat enkele schilderijen zijn gerestaureerd. Ten geschenke werd ontvangen het portret van C. Krijger, (18301876), stadsarchitekt te Middelburg, geschonken door den heer J. Jongepier, te Utrecht, en een zeegezicht van den Middelburgschen schilder J. F. Schütz, geschonken door mevr. de wed. C. J. KochTilanus, te Amsterdam.

Archief | 1941 | | pagina 29