8 alles, ieder voor zich één geheel bleven. In de hoop het nadeel der splitsingen eenigszins te beperken, sloten de specialisten zich aaneen in een vereeniging, den Staf van het Middelburg- sche Gasthuis, naar Amerikaansch model. Inderdaad is dat nuttig geweest ten opzichte van het beoogde doel in regel matig gehouden bijeenkomsten werd in wetenschappelijk op zicht tot op zekere hoogte een hereeniging bereikt. Bovendien had deze maatregel nog een ander gevolg de bij de bespre kingen der ziektegevallen, der onderzoeks- en behandelings methoden, gestelde vragen en geopperde wenschen of be zwaren, werkten prikkelend op het verlangen niet achter te blijven. Aldus steeg ook het wetenschappelijk peil van het specialistische werk als geheel. In de jaren volgende op den wereldoorlog was het duidelijk dat dit alles op prijs werd gesteld de huisartsen riepen in passende gevallen de specialisten te hulp, het gezamenlijke aantal der door de specialisten behandelde zieken nam jaarlijks toe. Het meest objectief liet zich dat afleiden uit den gang van zaken in het Gasthuis. Dit ziekenhuis, dat sinds zijn stichting in 1866 altijd veel te ruim was geweest voor het aantal der daar opgenomen patiënten, werd gaandeweg ge vuld, ja werd te klein en moest worden vergroot. Bovendien werd het in tal van opzichten gemoderniseerd. In beginsel waren deze veranderingen louter uitvloeisels van het gezamen lijke werken der specialisten naar de uitvoering echter kwamen de niet aflatende zorgen van dat alles op het Bestuur der Godshuizen neer, welk bestuur tot moeilijke taak had een weg te zoeken tusschen den overvloed aan medische verlan gens en de schaarschte aan geldmiddelen. Een heel lastig tijdvak voor dat toenmalige Bestuur der Godshuizen 1 Zoo was binnen een tijdsverloop van een tiental jaren het medisch leven te Middelburg geheel veranderd, naar zijn bouw, zijn werk en zijn hulpmiddelen. En niemand in de medische wereld daar ter stede twijfelde er bij den aanvang van het jaar 1920 aan, of dat alles was kerngezond men werkte vol ijver en toewijding, men deed wat men kon, en was er zeker van aan de zieken in stad en omgeving al datgene

Archief | 1941 | | pagina 40