II gang van het museum, het gothische stoeltje uit Gapinge, de oude lange verrekijkers, talrijke belangrijke schilderijen en de Zeeuwsche schelpen. Het herstellingswerk, waar dit mogelijk was, is vrijwel on middellijk na de ramp ter hand genomen. Ook heeft het be stuur zich gewend tot de vereenigingen, waarmede het Ge nootschap in ruilverkeer staat, met het verzoek om steun bij den wederopbouw van de bibliotheek. Het resultaat, tot dus verre, is uiterst bevredigend. Na het vertrek van onzen voorzitter, Jhr. Mr. J. W. Quarlcs van Ufford, werd het voorzitterschap waargenomen door Mr. Dr. R. W. Graaf van Lynden. Het 'bestuur der provincie Zeeland, dat zijn zetel in de Abdij had verloren, verzocht ons de Provinciale Griffie tij delijk in het museum te mogen vestigen, welk verzoek wij gaarne hebben ingewilligd. In het laatst van Augustus werd de Griffie verplaatst naar het voormalig directie-gebouw der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij aan de Koepoortstraat en kon het museum weder voor het publiek worden opengesteld. De Nederlandsche Akademie van Wetenschappen te Am sterdam heeft het initiatief genomen tot de oprichting van een Werkgemeenschap der Wetenschap in Nederland. Op uit- noodiging van de Akademie is het Genootschap tot deze Werkgemeenschap toegetreden. Het werd bij de gehouden vergaderingen vertegenwoordigd door Mr. J. G. Veltman Fruin. De heer A. Hubregtse te Burgh, overleden te Noord- gouwe 11 Juli 1940, heeft aan het Genootschap gelegateerd zijn verzameling, bestaande uit alle voorwerpen, waaronder bronswerk, Romeinsche en andere munten, ceramiek enz., door hem verzameld, benevens zijn handschriften betreffende de geschiedenis en de oudheidkunde van Zeeland. Met groote erkentelijkheid heeft het Genootschap dit belangrijke legaat aanvaard. In verband met de oorlogsomstandigheden is de verzameling nog niet naar Middelburg overgebracht maar ge borgen in de kluis der gemeente Renesse.

Archief | 1941 | | pagina 6