V nenkamer, neergelegd. Het Genootschap heeft alle reden den beiden heeren erkentelijk te blijven voor het vele, dat zij in in hun ambt ten bate van het museum hebben verricht. De commissie voor redactie van het „Ar chief" wordt gevormd door Mr. A. Meerkamp van Embden en Mr. Th. Portheine. De commissie voor Zeeuwsche Folklore heeft het verlies te betreuren van haar ijverig medelid Dr. J. de Hullu. De nog zitting hebbende leden zijn Dr. W. S. Unger en de heer J. Kreune, secretaris-penningmeester. Zij zond geen verslag in. Ten gevolge van de bijzondere omstandigheden liep het aantal betalende bezoekers terug tot 195, van wie er 31 tegen verlaagd tarief werden toegelaten. Over 1939 waren deze cij fers 1742 en 135. De conservator der Zelandia Illustrata heeft het volgende verslag ingezonden Van de ongeveer 860 geteekende kaarten, die in 1916 aan het Rijksarchief in Zeeland in bruikleen waren gegeven, gin gen meer dan 800 door de ramp van 17 Mei 1940 verloren en bleven slechts 48 gespaard de in het museumgebouw be waarde bleven alle gespaard. In de bewaring der verzameling kwam in de afgeloopen jaren een groote verandering. Bij het uitbreken van den oorlog in September 1939 werden de 64 doozen ondergebracht in een particuliere kluis. Na de ramp, die Middelburg in Mei 1940 trof, werd hiervoor een andere bestemming noodig, zoo dat de verzameling weer naar haar oude en toevallig wel ge spaarde, doch geenszins veilige bewaarplaats werd terugge bracht. Overtuigd van het belang van den atlas, ook en vooral voor den wederopbouw van Middelburg, temeer daar de verzameling der gemeente verloren was gegaan, bood het Prov. bestuur van Zeeland aan de helft te dragen van de kosten van het maken van een kluis, hetgeen door het bestuur gaarne werd aanvaard. In Augustus kwam deze gereed, en de heele collectie, behalve eenige te groote kaarten, werd daarin

Archief | 1941 | | pagina 9