55 niets meer voorhanden over de jaren 1617 tot 1656. Er is dus, voor wat de 17e eeuw betreft, niet veel bewaard gebleven, hetgeen te betreuren is, want juist in een kleine dorpsgemeen schap als deze werden in die registers wel zaken aangetee- kend, die men elders vergeefs zal zoeken. Maximiliaan van Kruiningen, die heer van dezen polder was, heeft verscheidene malen de benoeming van schout en schepenen in die boeken doen stellen en met zijn handteeke- ning bekrachtigd. Zoo vinden wij bv. in het schepenactenboek 15961599 1 Wethouderen gecoren by Maximiliaen, heere van Crunin- ghen ende West-Hinckelenpolder over den voirnoemden Hin- ckelenpolder de anno XVC seven ende tnegentich Schepenen Frans Janssen Nyeulandt, schouth. Marinis Cornelis Fijn. Jan Cornelis Wisse. Hendrick Eewouts sone. Jan Cornelis (Danckaerts) zone 2). Cornelis Claes' sone. Jan Luycx sone. Kerckmeesters ende Heylichgheest-meesters Marinus Jans sone ende Cornelis Dommisse. Secretaris Mr. Andries Stehouwer. Voor het jaar 1600 luidt deze aanteekening ongeveer als de vorige, doch wij vinden als nieuwe schepenen Jennyn Jans sone de Wale, Cornelis Domisse, Pieter Claes' sone en Wil lem Dignisse Meyers. Het aantal schepenen is nu zeven vermoedelijk ontbrak er één in 1597. In October 1600 wordt ons een goed overzicht ge geven van de bewoners van den polder. In het schepenacten boek van 15991605 s) vinden wij in October 1600 de vol gende opgaaf Beschryvinge van alle mannen ende vr(ouwen), knapen ende jonck- wijffs, mitsgaders alle knechtkens, oudt wesende 14 jaren, 'ende alle meyskens, oudt wesende 12 jaren, gedaen deur last van den Heeren 1Lasonder no. 3367. 2) Blijkens bevolkingslijst hieronder (no. 13). 3) Lasonder no. 3368.

Archief | 1941 | | pagina 91