56 Staten van Zeelant desen XXVen dach van October 1600 over de prochie van den Hinckelenpolder. Eerst in den Oostpolder, beginnende van Oosten inne (1). Jan de Jonghe - Grietken, zijn huysvrouwe, aerbeyder. (2). Aert Joris Poppot ende Tanneken, zijn huysvrcuw, aerbeyder. (3). Adriaen Jacops sone, wesende een knecht van Tobias Wicxdorp. (4). Cornelis Thomas'sone, lantsman, ende Corijnken, zijn huysvrcuw. (5). Jan Luyc sone, lantsman. ende Suzanneken, zijn huysvrouw Jan Brenstrensen, zijn knecht, Griet Poppensdr., zijn jonckwijff. (6). Cornelis Claes'sone, aerbeyder, ende 1), zijn huysvrouw saliger memorie. (7). In tsterfhuys van Adriaen Goiels sone ende zijn huysvrouw Cor nelis Adriacns sone, Jan Adriaens sone, Goiel Adriaens sone, May- ken Adriaens dr., doende alle landsneeringhe. (8). Jan Cornelis Wisse ende Janneken, zijn huysvrouw, lantsman; Anthonis Jans sone, zijn knecht, ende Adriaenken Bartels, zijn jonckwijff. (9). Jennyn Jans sone de Wale, lantsman, ende Lyneken, zijn huysvrouw. (10). Marinus Jans sone, lantsman, ende Dingna Adriaens, zijn huys vrouw Ingel Martens, zijn knape. (11). Cornelis Prater ende Tanneken, zijn huysvrouw. (12). Cornelis Claes'sone ende Janneken, zijn huysvrouw. (13). Jan Cornelis Danckaert ende Agniete, zijn huysvrouw. (14). Heynrick Eeuwouts sone ende Aechtie, zijn huysvrouw. (15). Joes Langeleere, wever, ende Abigaël, zijn huysvrouw. (16). Apollonis Jan Boms bedrijff ende Lyneken, zijn huysvrouw. (17). Jan Lievens sone, aerbeyder, ende Maeyken, zijn huysvrouw. (18). Mayken x), weduwe. (19). Maerten Paulus, aerbeyder, weduwaer. (20). Willemijnken. Dingnis Meyer's weduwe, doende landsneeringhe; Maerten Gabriels, haeren sone, Willem Dingnisse, haren sone, Grietken Dingnisse, haer dochter, Copmijnken Dingnis, haer dochter. (21). Adriaen Pachtenere, aerbeyder, ende Cornelia, zijn huysvrouw. (22). Willeboirt Cent sone, lantsman, ende Perijncken, sijn huysvrouw; Adriaen Mattheus'sone, zijn knecht, Mayken Pieter, sijn stiefdochter. (23). Lijnken Helias' weduwe, aerbeydsterJoris Helias, haren sone, Maycken Helias, haere dochter. (24). Pieter Claes'sone, aerbeyder, ende Cathelijne, zijn huysvrouw. (25). Claes de Brune, aerbeyder, ende Janneken, zijn huysvrouw. (26). Jacob Dingnis'sone, aerbeyder, ende Leuncken, sijn huysvrouw. (27). Frans Jans sone, lantsman, ende Copmijnken, sijn huysvrouw. (28). Pieter Adriaens sone, lantsman, ende Janneken, sijn huysvrouw; Perijnken Paulus, sijn jonckwijff. (29). Gillis Mels'sone, aerbeyder, ende Tanneken, sijn huysvrouw. (30). Lieve Willems, aerbeyder, ende Martijnken, sijn huysvrouw. (31). Mathijs Pieters, tavernier, ende Dingna, sijn huysvrouw. (32). Joris Jans sone, lantsman, ende Janneken, sijn huysvrouw; Janneken Joris, zijn dochter, Huybrechtken Huybrechts, sijn stieffdochter. Persooncn. staende in de registers van den armen Willem Jans sone Langoore. aerbeyder, ende Grietken. zijn huysvrouw Jan Cornelis Papneuse, aerbeyder, ende Adriaenken, sijn huysvrouw de 1Niet ingevuld.

Archief | 1941 | | pagina 92