IV directrices en 622 leden, van wie er 116 te Middelburg wonen; deze cijfers waren een jaar geleden 3, 31, 618 en 115. Als bestuurslid werd gekozen de heer C. Wit, in de plaats van den heer H. J. van Geuns, die aftrad en niet herkiesbaar was. De rekening over 1939 werd goedgekeurd. In de gewone maandelijksche vergaderingen werden de volgende voordrachten gehouden November Mededeelingen over het plan van den herbouw van het verwoeste gedeelte van Middelburg, door Jhr. Ir. J. de Ranitz December Tijdrekening, door den heer H. J. van Geuns Februari De Russische Mensch en de West-Europeesche Cultuur, door Mr. P. C. de Jonge. In de Februari-bijeenkomst werd een voorstel tot aanvulling van art. 80 der wet ingebracht. In de Algemeene Vergadering hield Mgr. Dr. P. J. M. van Gils, uit Roermond, een voordracht onder den titel Hand schriften vernietigd, perkament gewonnen. De conservatorschappen zijn thans als volgt bezet Zelandia Illustrata Dr. W. S. Unger Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden vacant Steenenkamer de heer P. J. van der Feen Ouderwetsche kamer en kleederdrachten mevrouw C. FruinButeux Porselein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek Schilderijen en platen, niet tot de Zelandia Illustrata be- hoorend de heer J. H. Klarenbeek Munt- en penningkabinet Mr. G. W. A. de Veer Ethnographische voorwerpen Dr. J. Dekker Kabinet van natuurlijke historie de heer P. J. van der Feen; Mollusca de heer C. Brakman Zeeuwsch Herbarium de heer C. Brakman. Tot groot leedwezen van het bestuur hebben de heeren H. S. C. Huysman en Dr. L. A. J. Burgersdijk hun conservator schappen, resp. van het Zeeuwsch Herbarium en van de Stee-

Archief | 1942 | | pagina 12