XXII De conservator van het Munt- en penningkabinet bericht het volgende Ook gedurende het afgeloopen jaar bleven de munten en penningen op een veilige plaats opgeborgen in afwachting van gunstiger tijden. Ongetwijfeld is het hieraan voor een groot gedeelte toe te schrijven, dat geen schenkingen werden ontvangen de eenige aanwinst bestond uit een bronzen pen ning, vanwege de Vereeniging voor Penningkunst in het jaar 1941 geslagen ter herinnering aan het overlijden vóór 250 jaar van Cornelis Tromp, welke penning het Genootschap ver kreeg krachtens zijn lidmaatschap van genoemde Vereeniging. De conservator der Ethnographische voorwer pen deelt mede, dat hierin geen verandering is gekomen, die der vermelding waardig is. Aangaande het Kabinet van natuurlijke histo- r i e meldt de conservator De visscherij van fossiele beenderen heeft zich nog niet van de oorlogsmalaise hersteld. De heer J. J. Wap, arts, vroeger te Middelburg, schonk eenige menschelijke schedels uit Zeeland. Dit geschenk is des te meer welkom na de in Mei 1940 geleden verliezen. Een zeldzame stormvogel (Puffinus), bij Dishoek verza meld 1 October 1941 door den heer L. de Priester, werd in overleg met dezen afgestaan aan het Rijksmuseum voor na tuurlijke historie te Leiden. De conservator der Europeesche Mollusca bericht het volgende De heer C. Brakman gaf den wensch te kennen af te treden als conservator der Europeesche mollusca en verklaarde zich bereid zijn geheele verzameling aan het Genootschap te schen ken op voorwaarde, dat het beheer berust bij een academisch gevormd bioloog. In verband hiermede zijn de Europeesche mollusca wederom met de overige dierkundig-geologische afdeeling vereenigd. Wij spreken onze groote waardeering uit voor deze schenking van groote wetenschappelijke waarde en hopen, dat de mala- cologische werkzaamheden van den heer Brakman hiermede

Archief | 1942 | | pagina 34