VI Door den conservator der Ethnografische afdee- 1 i n g is geen verslag uitgebracht. Hetzelfde geldt voor het Kabinet van natuurlijke historie en voor de afdeelingen Europeesche en niet-Euro- peesche mollusc a. Omtrent het Zeeuwsch herbarium meldt de con servator het volgende „In het najaar van 1942 had ik voor het eerst gelegenheid nader kennis te maken met ons Herba rium. Het werd een verrassing, en wel een blijde. Wat een prachtige verzameling Zeeuwsche planten hebben mijn voor gangers bijeen gebracht. Met welk een liefde hebben Dr. Wal raven en in later jaren mejuffrouw Ogterop aan de samen stelling ervan gearbeid. Om maar te zwijgen van de fraaie verzameling lagere planten, bijeengebracht door Dr. van Hennekeler, n.l. één portefeuille korstmossen, die door den heer Maas Geesteranus te Leiden wordt herzien, een porte feuille loofmossen, welke herbewerkt zijn door den heer Wachter te Rotterdam, en vijf portefeuilles lagere zwammen, waarvoor nog geen herbewerker gevonden is. Daar van de meeste planten maar één exemplaar aanwezig is, lijkt mij het meest noodige dat van de minder algemeene Zeeuwsche plan ten van zooveel mogelijk Zeeuwsche vindplaatsen materiaal wordt bijeengebracht. Ik reken het Herbarium tot een der allerkostbaarste bezittingen van 'het Genootschap. Van het vele andere, zeer noodige werk aan het Herbarium zal voor- loopig nog maar weinig kunnen gebeuren." Het „Archief" voor 1941 1942 had den volgenden inhoud: Jaarverslag over 1940/1941. Jaarverslag over 1941/1942. Uit het jongste verleden der Geneeskunde binnen de Mid- delburgsche samenleving, door Dr. D. Schoute. Hayman, door Dr. P. L, Tack. Het ontstaan van de ordonnantie op de scholen van 1591 te Middelburg, door A. Dekker. Het Zwarte-monnikenhuis, door Dr. P. L. Tack. De veranderingen in den mond van de Westerschelde van

Archief | 1943 | | pagina 10