10 in discretie zullen vinden te behooren. Volgens de genoemde rekening van Jacob Pieterse werd aan den aannemer van de derde besteding voor extraordinaire schade boven zijn be dongen loon 33 6 sch. 8 gr. uitbetaald en aan de aannemers van de vierde en 41ste bestedingen ieder 25 Ook werd nog uitgegeven een bedrag van 301 15 sch. aan daggelders voor extraordinaire onkosten, welke arbeiders gewrocht heb ben aan het vingerlinck van de slingerkade en haagkade en aan den dijk van de derde en vierde bestedinge als dezelve doorgebroken waren." Aan eenige vletters werd 221 betaald voor hetgeen zij hadden gevlet boven hun aangenomen werk. In een „Memoriaalboek" vond men nog vermeld de vol gende posten van uitgaven. Voor levering van rijs, staken en gaarden werd betaald 350 11/ gr. Het bekrammen van den nieuwen zeedijk werd den 20 Juli 1644 aanbesteed voor 267 2 sch. 8 gr. Den 18en Juli 1644 werd nog aanbesteed het leggen van vier haagkaden voor 48 6 sch. De uitwateringssluis werd gelegd op het westeind van den polder, daar waar thans nog de uitwateringsduiker ligt. Zij werd van hout gebouwd en in Februari 1644 aanbesteed aan Gillis Fransen voor 275 Het graven van de sluisput kostte 16 13 sch. 4 gr. en voor het weder aanvullen daarvan werd betaald 9 6 sch. 8 gr. Ook aan de noordzijde van den polder heeft een uitwateringssluis gelegen, want in de polder vergadering van 1 Mei 1708 deelde de dijkgraaf mede, dat de sluis aan de noordzijde van den polder tegenover de zoutkeeten gelegen op den dijk van Walcheren aan de westzijde van en bij den mond der Arne ,,meer water kwam te geven, dan af te leiden." Die sluis zal door de opslibbing van de sluiskreek naar het Arnemuidsche gat onbruikbaar zijn geworden en weldra zijn gedempt. Zij heeft gelegen bij den ingang der hofstede Nieuwlandsrust. Een verhooging van het buitenbeloop van den dijk aldaar wijst nog de plaats aan. waar zij werd aangetroffen. Er werden twee wegen in den polder aangelegd, de Lange Weg, welke thans een deel is van den grooten Rijksweg van Middelburg naar Goes, en de thans genaamde Groeneweg en Kruisweg. Voor het graven der wegslooten werd in 't geheel betaald 184 11 sch. 4 gr., of gemiddeld 4 sch. per roede. Het graven van de bermsloot langs den dijk van Sint-Joosland, ter lengte van 609roede, kostte 58 of gemiddeld 1 sch. 11 gr. per roede. Wat het graven der bermsloot langs den nieuwen dijk thans Oudedijk geheeten heeft gekost, werd niet vermeld misschien was dit werk bij de besteding

Archief | 1943 | | pagina 26