Ill De Algemeene Vergadering, die gehouden werd op 6 Juni 1942, koos 35 nieuwe leden, van wien 28 het lidmaatschap hebben aanvaard. Tot secretaris ter vervanging van Mr. A. Meerkamp van Embden, in Mei 1941 afgetreden, werd ge kozen Mr. J. G. Veltman Fruin, met wien mede was aan bevolen Mr. A. J. van der Weel, Aan Mr. Fruin werd tevens voorloopig de waarneming van het thesaurierschap opgedra gen. Ter vervanging van Ir. J. J. van Leeuwen, aftredend en niet herkiesbaar bestuurslid, werd gekozen Ir. A. A. Brevet, met wien mede was aanbevolen Ir. J. Moll. In verband met het tusschentijds aftreden door vertrek van Mr. Dr. J. van Walré de Bordes werd in de vergadering van 12 Dec. 1942, op voorstel van het bestuur, Mr. M. W. G. van der Veur tot de volgende algemeene vergadering als diens plaatsver vanger aangewezen. De rekening over 1941 werd goedgekeurd. De volgende gewone vergaderingen werden gehouden November Zeeuwsch boerenleven in de eerste helft van de 19e eeuw, door Dr. P. J, Bouman. December Eenige tekst bij den Middelburgschen herbouw, door Ir. P. Verhagen Lzn. Januari Christendom en Humanisme in de geschiedenis- philosofie van Nicolai Bardjajew, door Mr. P. C. de Jonge. Februari Augustinus en het Imperium Romanum, door Dr. N. J. Hommes. Wegens het algemeen verbod van vergaderen in Middel burg, kon er in Maart geen vergadering worden gehouden. Ten zeerste betreurt het bestuur het aftreden van den heer Mr. G. W. A. de Veer als conservator der numismatische verzameling. Zijn arbeid ten behoeve van het Genootschap verricht, zal in dankbare herinnering blijven. Te zijner tijd zal in zijn opvolging worden voorzien. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting

Archief | 1943 | | pagina 7