IV Zelandia lllustrata Dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Steenen kamer de heer P. J. van der Feen. Ouderwetsche kamer en kleederdrachten Mevrouw C. FruinButeux 1 Porselein en aardewerk de heer H. Klarenbeek. Schilderijen en platen, niet tot de Zelandia lllustrata be- hoorend de heer J. H. Klarenbeek. Munt- en penningkabinet vacant. Ethnografische voorwerpen Dr. J. Dekker. Kabinet van natuurlijke historie de heer P. van der Feen. Niet-Europeesche mollusca de heer L. de Priester. Europeesche mollusca de heer P. J. van der Feen - Zeeuwsch herbarium de heer C. Brakman. De commissie voor de redactie van het ,,A r- chief" is als volgt samengesteld Mr. G. Veltman Fruin, voorzitter, Mej. Dr. H. C. M. Ghijsen. Dr. W. S. Unger, secretaris. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg in 1942 1004. van wien er 36 tegen verlaagd tarief werden toegelaten. Over 1941 waren deze cijfers 376 en 71. De conservator der Zelandia lllustrata bericht ..In het afgeloopen jaar was ik in de gelegenheid, den ar beid aan de nieuwe beschrijving der historieprenten en por tretten voort te zetten bewerkt werd hetgeen Lantsheer Nagtglas in de hoofdstukken IIIIX hadden behandeld. Over het gebruik der verzameling kan worden bericht, dat zij ook 1) Tijdens de afwezigheid van mevr. Fruin hebben de concierge en vooral zijn echtgenoote hun goede zorgen aan de conserveering der kleederdrachten gewijd. 2) Tijdens de afwezigheid van de heeren Van der Feen en De Priester heeft de heer C. Brakman zich met de zorg voor de mollusca belast.

Archief | 1943 | | pagina 8