V dit jaar druk werd geraadpleegd, speciaal ten aanzien van de Middelburgsche monumenten, doch ook wat betreft andere. De aanwinsten bestonden, behalve uit een album met foto's van het Openluchtspel te Middelburg in Aug. 1924, uit een verzameling afbeeldingen van waterkeeringen in de calami- teuse polders en c. 100, meest geteekende, kaarten van Zeeuwsche polders uit de 18e en 19e eeuw, geschonken door den heer F. P. Polderdijk te Nieuw- en St.-Joosland, met het voorbehoud deze, wanneer rustiger tijden zullen zijn aange broken, te zijnen huize te mogen bewaren. Hierbij zijn een aantal door den heer Polderdijk in vroeger jaren gemaakte copieën van kaarten, eigendom des Genootschaps, die aan het Rijksarchief in Zeeland in bruikleen waren gegeven en in Mei 1940 zijn verbrand. Hoewel steeds, als consequentie van de in 1914 genomen beslissing, geteekende kaarten aan dat Rijksarchief werden doorgegeven, is daarvan thans, nu gezegd mag worden dat ze bij ons veiliger zijn bewaard dan in de Abdij, voorloopig afgezien Van den conservator der Steenen kamer is wegens afwezigheid geen verslag ingekomen. Omtrent de afdeeling Geschiedkundige voor werpen en zeldzaamheden werd geen verslag ont vangen. T en aanzien van de Ouder wetsche kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten valt door af wezigheid der conservatrice niets te berichten. Over het Porselein en aardewer.k is niets mede te deelen. De conservator der Schilder ij en meldt, dat in het Gemeente-museum te Arnhem zijn ondergebracht 48 schil derijen, 5 pastels, 10 gravures en 8 miniaturen, voorstellende leden van het geslacht Van Citters, welke te zijner tijd naar het museum van het Genootschap zullen worden overgebracht en die in bruikleen werden gegeven door de familie van Jhr. S. van Citters, overleden in 1942. Over het Munt- en penningkabinet werd geen verslag ontvangen.

Archief | 1943 | | pagina 9