XII van aanzienlijke uitbreiding van het museumgebouw, alle ten toonstellingsruimte en kosten van inrichting aan het Zeeuw- sche materiaal moeten besteden en de exotica slechts op ver zoek of bij bepaalde aanleiding uit depót laten zien, en zooals gezegd, als studie- en vergelijkingsobjecten gebruiken. Met het Zeeuwsche materiaal kunnen wij, zelfs op bescheiden schaal, te midden der vaderlandsche musea een eigen taak behoorlijk vervullen. De conservator van het Herbarium, tevens waarne mend conservator van de Europeesche mollusca be richtte het volgende Door de afwezigheid van den heer Van der Feen heb ik de zorg voor de Europeesche schelpen weer op mij genomen. Mijn thuisverzameling heb ik nader bewerkt en gedeeltelijk naar het museum gebracht. De showcollectie in het museum is nog wat uitgebreid. Met het oog op de tijdsomstandigheden is een deel der Zeeuwsche schelpen in de kluis opgeborgen. Als zeer verblijdend nieuws kan ik melden, dat Mr. G. W. A. de Veer bij zijn vertrek uit Zeeland zijn verzameling Dom- burgsche schelpen aan het Genootschap heeft afgestaan. Zij onderscheidt zich door de aanwezigheid van een bijzonder hoog procent aan fraaie, gave exemplaren, van bijna alle aan wezige soorten. Van Serripes groenlandicus, welke soort niet in onze collecties was vertegenwoordigd, bezat de heer de Veer zelfs twee keurige exemplaren. Ik ben bezig een vitrine te vullen met uitsluitend schelpen van Mr. de Veer. Deze werkzaamheden aan de schelpen van het Genoot schap hebben intusschen als gevolg gehad, dat mijn reorgani satieplannen van het Herbarium niet tot uitvoering zijn ge komen. Van September 1942 tot September 1943 heb ik plan ten verzameld en gedroogd uit Walcheren en Zuid-Beveland, teneinde beter op de hoogte te komen met de vindplaatsen der zeldzame soorten in die streken. Mijn plan, het Zeeuwsch Herbarium met de belangrijkste vondsten uit te breiden, is nog niet tot uitvoering gekomen. Intusschen is het Zeeuwsch Herbarium in de kluis opgeborgen, alsmede de verzamelingen van Dr. van Hennekeler en van den heer Lako. Het Herba-

Archief | 1944 | | pagina 12