VI hij deze te onzen bate wist aan te wenden. Het Genootschap betreurt in hem een zijner trouwste leden, die ouderwetsche hoffelijkheid aan bezonken oordeel paarde. De door de bezettende macht in de laatste maanden getrof fen ingrijpende maatregelen waren voor het bestuur aanleiding, met steun en medewerking van overheidsinstanties, zekere voorzieningen te treffen ten behoeve van de verzamelingen, die zich tot dusverre in het museum bevonden. Zoo zijn de Nehalennia's naar elders overgebracht, terwijl voor de Ze- landia Illustrata en verschillende schilderijen een veiliger bergplaats werd gevonden. Uit den aard der zaak blijft het een moeilijk probleem de hoegrootheid der verschillende risico's te schatten. Ik herinner slechts aan de omstandigheid, dat in Mei 1940 het museum gespaard bleef doch zijn kostbaarste bezittingen elders, waar men hen veiliger waande, verloren gingen. Uw bestuur heeft gemeend door verdeeling over verschillende plaatsen de eigen dommen van het Genootschap zoo goed mogelijk te bescher men, overeenkomstig de door het Rijk voor de eigen verzame lingen getroffen voorzieningen. Voor het werkje van Dr. Veltenaar over Tolen bestond groote belangstelling ruim 100 exemplaren werden aan de leden uitgereikt. Het Genootschap betreurt het overlijden van den directeur Dr. A. L. J. van Hoek, alsmede de leden de heeren Dr. P. C. Boutens, C. P. J. Dommisse, Mr. J. J. Heyse, J. Hoogenboom, Dr. N. Japikse, A. Groeneveld de Kater, Dr. W. H. van Loon, Dr. A. C. Oudemans, Dr. W. F. Stutterheim, Ds. W. H. van der Vegt, prof. Dr. P. Zeeman. Het Genootschap telt thans 2 eereleden, 22 directeuren en 567 leden, van wie 109 te Middelburg wonen. Deze cijfers waren het vorig jaar respectievelijk 2, 23, 569 en 116. De Algemeene Vergadering, gehouden op 26 Mei 1943, koos in de bestaande vacature van thesaurier Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot mede aanbevolen was Mr. J. M. Pilaar in de vacature-Van Walré de Bordes Mr. M. W. G. van der Veur, met wien mede aanbevolen was Mr. J. de Vries in de

Archief | 1944 | | pagina 6