70 inhoud dezes getrouw te zullen naarkomen, verbindende hem dienende hunne personen en goederen volgende wet. En is hiervan opgemaakt acte, die gedaan en gepasseerd is ten huize van den heer Diedrich Christoffels, comparant ter eenre, op 's Rijks Nieu- wewerk voormeld in tegenwoordigheid van Jan Adriaansz Westerhout, bootsman, en Cornelis Brouwer, commandeur der kuipers, beiden op 's Rijks Nieuwewerk voormeld en aldaar woonachtig, hierbij speciaal verzochte getuigen, die met de comparanten en mij notaris na gedane voorlezing hebben getekend deze minute, dewelke is gebleven onder de bewaring en in het bezit van mij Karei Lodewijk Kluppell. (w.g.) J. A. Westerhout. C. Brouwer. M. A. J. Bergeon. D. Christoffels1). E. J. Bergeon wd. van Heinen2). W. de Raet. De ondergeteekenden Diederich Christoffels, Maria Anna Jacoba Ber geon en Elisabeth Johanna Bergeon, comparanten ter eenre, verklaren bij deze dat de jaarlijksche revenuen der Heerlijkheid Cats, Catshoek en Cats- rak bij calculatie zullen bedragen plus minus de somme van zeventig guldens, zonder echter hiervan vooralsnog eene juiste opgave te kunnen doen. (w.g.) D. Christoffels. M. A. J. Bergeon. E. J. Bergeon Wed. van Heinen. Geregistreerd te Schagen 4 November 1826 deel 15 fol. 71 recto vak 6. Ontvangen voor regt, enz. (Rijksarchief in Noordholland, Notarieel archief, deel 830 no. 1866). 1) Blijkens het huwelijksregister 1813, Burg. Stand Den Helder, fol. 24, huwde aldaar 2 September Diederich Christoffels, 22 jaar, zoon van Elias en van Margaretha Judith Groh, zeilmaker a/b Z. M. schip de Prins, geboren te Amsterdam, met Maria Anne Jacqueline Bergeon, 25 jaar, dochter van Zacharie en Anne Catharina Camijn, geboren Den Haag, met consent van de administratie der 70e scheepsequipage en in tegenwoordig heid van Zacharie Bergeon, oud 60 jaar, „garde d'artillerie", Anna Camijn, oud 52 jaar, Elias Christoffels, 47 jaar, commandeur der Marine en Mar garetha Judith Gröh, 48 jaar. 2) Blijkens het huwelijksregister 1818 Burg. Stand Den Helder, fol. 10. huwde aldaar 28 Juni Adam Pieter van Heijnen, bewaarder bij de Marine, 22 jaar, geboren Amsterdam, wonende aan het Nieuwediep, zoon van Albertus Johannes, „commis bij de Marine", en Anna Wipperman, met E. J. Bergeon, geboren in het schoutsambt van Pouderoyen op het fort Loevestein, 19 jaar, dochter van Zacharie, wachter bij de Marine, en Anna Catharina Camijn, allen wonende aan het Nieuwediep.

Archief | 1946 | | pagina 94