39 Wolphius (hs. Vuolphius) (Casparus), (Bazel), 14 September 1598 (biz. 333).KasparWolf (15251601 professor in de physica en het Grieks, een geleerd medicus en filoloog. Tigurinus in patria medicus noemt hij zich, d.w.z. medicus in mijn vaderland Thurgaw, het gebied waar ten tijde van Julius Caesar de Tiguriners woonden). Zie over hem A.D.B., XLIII, S. 777. Zouterius (Daniel), Leiden, 7 Juli 1596 (blz. 483). Een Engels student die te Leiden studeerde en daar op 4 Mei 1592 als Daniel Zouterius Londinensis in de theologi sche faculteit werd ingeschreven. Dat hij intiem bevriend was met Jonas blijkt het afscheidslied, dat hij aan hem richtte, toen Jonas op het punt stond om op reis te gaan Siccine me, studii tibi qui coniunctus ab usu, Sperasti inceptas posse latere vias Non, Amor excepit, quis fallere posset amantem Novimus, estque viae caussa probanda tuae. I felix igitur, facili Deus annuat aure. Ito bonis avibus, sortibus ito bonis. I, sequere externas tranquilla per aequora terras, Una tarnen maneat mens maneatque fides52). 52) Zo, hebt ge gehoopt uw nog niet aangevangen reis te kunnen verbergen voor mij, die met u verbonden ben door onze gemeenschappe lijke studie Ach neen, de liefde heeft het vernomen wie zou zijn geliefde vriend kunnen bedriegen Wij weten het en de reden van uw reis is te rechtvaardigen. Ga dan en wees gelukkig en God lene u een gewillig oor. Moogt ge gaan onder gunstige voortekenen, moogt ge gaan onder gunstige lotsbeschikking. Ga dan naar vreemde landen over effen zeeën, maar blijve uw geest en uw trouw dezelfde

Archief | 1946 | | pagina 63