XV portret van den bekenden ambassadeur mr Aernout van Citters (16331695), daterend van 1692 verder zijn er vier portret ten van 18e eeuwse leden der familie, o.a. een groot portret van den raadpensionaris mr Caspar van Citters, van de hand van Ph. van Dijk, vijf van J. Palthe en een van R. de la Haye. Een der pastels is van J. Claterbos, van 1779. Maar hoewel gevestigd in een Van Citters-huis, is ons museum geen Van Citters-museum, en Gij zult het billijken dat wij niet de hele collectie kunnen tentoonstellen. Maar die portretten, die óf om hun eigen waarde, of omdat de afgebeelde een figuur van zekere betekenis is geweest, daarvoor in aanmerking kwamen, zijn in diverse kamers opgehangen. Zo zijn 16 schilderijen, een pastel en enkele miniaturen der collectie-Van Citters thans te bezichtigen naast hetgeen hier reeds aanwezig was. De rest is in depót gebracht, maar het Bestuur is gaarne bereid enkele daarvan in bruikleen te geven aan andere Zeeuwse verzamelingen, om het doel hunner schenking zo goed mogelijk tot vervulling te brengen. Met het gemeentebestuur van Vlis- singen zijn hierover reeds onderhandelingen geopend het volgend verslag zal hierover meer kunnen mededelen. Wij hopen dat deze uitbreiding en verbetering onzer ver zamelingen het bezoek, dat nog steeds onder de naweeën van den oorlog lijdt, moge stimuleren. In 1947 beliep het aantal bezoekers 1231, waarvan 65 tegen verminderd tarief, ongeveer 100 minder dan in 1946. Als suppoost fungeerde in het afgelopen seizoen I. Reijerse, die in September wegens ziekte moest worden vervangen. Thans is daarvoor Chr. Blok aangenomen. Het ledental bestond op 1 Januari uit 1 erelid, 21 direc teuren en 500 leden, waarvan 262 in Zeeland, 104 in Middel burg waren gevestigd. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata Dr W. S. Unger. Vroeghistorische voorwerpen (zgn. Steenenkamer) de heer P. J. van der Feen.

Archief | 1948 | | pagina 15