VI Februari, waarin de heer de Bree ons onderhield over de avon tuurlijke reis van het Middelburgse schip de Don Louis naar de Stille Zuidzee in 1724 de voorgenomen lezing van den heer L. Onderdijk over het Krüger-wildpark in Zuid-Afrika kon door ziekte van den spreker geen voortgang hebben. Bovendien hadden onze leden toegang tot de lezingen van het Neder- landsch Klassiek Verbond, die in deze onze zaal werden ge houden, waarbij met name de voordracht van prof. dr G. van Hoorn over Romeins Nederland moge worden genoemd. Zij was een inleiding tot de hierover in de afgelopen zomer te Utrecht gehouden tentoonstelling, waaraan ook het Genoot schap door voorwerpen uit de vroeghistorische afdeling en door afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata heeft deelgenomen. Ook in het afgelopen jaar steunde het Genootschap de daarvoor in aanmerking komende wetenschappelijke organi saties het Comité voor Geschiedkundige Wetenschappen, de Nederlandsche Oudheidkundige Bond e.d. De Werkge meenschap van Wetenschappelijke Organisaties in Nederland, opgericht in de oorlogsjaren, waarvan het Genootschap deel heeft uitgemaakt, werd wegens veranderde omstandigheden met ultimo 1948 geliquideerd. In de samenstelling der commissie voor redactie van het Archief kwam geen wijziging. Zij bestond uit mej. dr H. C. M. Ghijsen, voorzitster, dr W. S. Unger, secretaris en de heer H. Pieters. De commissie deed een Archief 1948 ver schijnen, waarin o.a. werd opgenomen een belangrijk artikel van mr H. Hardenberg over de Nehalennia-reliefs. Wat het museum betreft kan het volgende worden gemeld. De ondernomen reorganisatie, die nog geenszins is voltooid, maakte slechts geringe voortgang. Gaarne hadden wij een begin gemaakt met de herziening van de klederdrachten verzameling, doch de omstandigheid dat door het Openlucht museum in het afgelopen jaar geen deskundigen naar Zeeland werden gezonden ter beschrijving der costuums deed ons hun gewaardeerd advies ontberen. Hopelijk kan de zaak dit

Archief | 1949 | | pagina 10