VII jaar worden aangevat. De slechte geldmiddelen zijn in ieder geval niet meer zozeer een belemmering voor activiteit ten deze nu het Genootschap een bedrag van ruim 900 gulden mocht ontvangen van de opgeheven Vereeniging tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten, bestemd voor instandhouding en verbetering onzer klederdrachtenverzameling. Maar hoe welkom ook, voldoende is deze schenking gezien de huidige prijzen ook bij de meest eenvoudige voorzieningen bij lange niet, en de middelen van het Genootschap zijn uiterst beperkt. Zoals het vorig jaar reeds in uitzicht werd gesteld zijn een aantal voorwerpen, die in ons museum konden gemist en voor het gereorganiseerde Stedelijk Museum van Vlissingen een welkome aanvulling waren, aan die gemeente in bruik leen afgestaan. Het betreft een zevental portretten uit de verzameling-Van Citters, benevens enige modellen van oude gebouwen aldaar, een schilderij van Lammerenburg en het zgn. wiel van De Ruyter. Met name het laatste zagen wij niet zonder weemoed gaan. Maar de overtuiging, dat dit document van het verleden in de stad van Vlissinger Michiel veel meer op zijn plaats is dan in ons meer algemeen Zeeuws museum, had toch de bovenhand. En deze onze generositeit had het verblijdend resultaat, dat het gemeentebestuur van Vlissingen bereid was tot een stap, waarvoor men vroeger ter plaatse weinig was geneigd en die toch het grote voordeel meebracht de museumbelangen op een meer rationele wijze te behartigen het stond, evenzeer in bruikleen, ons de in de loop der jaren verzamelde beenderen van voorhistorische dieren af, wel in de monding der Schelde en verderop opgevist, maar die in een specifiek Vlissings museum ten enenmale misplaatst waren. Weinig spectaculair, het valt niet te ont kennen, is voor ons deze aanwinst, en in gevoelswaarde kan zij tegen ,,het wiel" uiteraard niet opwegen. Juiste verdeling der museumfunctie tussen provinciaal en locaal ressort bracht echter deze oplossing gebiedend mee. Aan Vere werden, ten behoeve van de versiering van het stadhuis, een tweetal portretten uit bovengenoemde verza-

Archief | 1949 | | pagina 11