VIII meling en een portret van Jacobus Ermerins, Zeeuws historie schrijver maar ook secretaris en later maire dier stad, in bruikleen overgedragen. Het accentueeren van het Zeeuws karakter onzer verzame lingen brengt ook andere consequenties met zich. De door het aftreden van dr J. Dekker als conservator der ethno- grafica ontstane vacature zal niet worden vervuld voor deze wonderlijke collectie, die bovendien uit algemeen oogpunt de naam verzameling nauwelijks verdient, is in de nieuwe ge- dachtengang geen plaats. Onderhandelingen zijn reeds ge opend waardoor het mogelijk zal zijn dat het bruikbare daaruit meer tot zijn recht zal worden gebracht en de belangen der belangstellende bezoekers beter zullen worden behartigd dan op het zolderkamertje hierboven het geval kan zijn. Het vol gend verslag zal hierover meer berichten. Ook t.a.v. de munt verzameling heeft de conservator een nieuw geluid doen ver nemen, waarbij concentratie op Zeeland in den ruimsten zin als uitgangspunt is gekozen. Maar ook hierover is het laatste woord niet gesproken. Het aantal bezoekers van het museum, dat in 1947 het aantal van 1231 had bedragen, liep op tot 1578, waaronder 243, wien tegen verlaagd entree toegang werd verleend. Als suppoost fungeerde dit jaar Chr. Blok, die zijn taak naar genoegen vervulde. De conservatorschappen hebben thans de vol gende bezetting Zelandia Illustrata Dr W. S. Unger. Vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenen kamer) de heer P. J. van der Feen. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten Porselein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek. Schilderijen de heer J. H. Klarenbeek, Munt- en penningkabinet de heer H, Pieters.

Archief | 1949 | | pagina 12